16 míst, které musíte v Silicon Valley navštívit

Pokud uslyšíte Silicon Valley, určitě si vybavíte známé společnosti, jako je například Google, Facebook a plno dalších. Přečtěte si místa, které rozhodně stojí za návštěvu.

Ve známém Silicon Valley stojí několik památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Záleží jen na vás, kterou z nich si vyberete. Na výběr máte campusy, restaurace nebo i garáže, ve kterých známé společnosti kdysi začínali.

Facebook campus

Pokud máte rádi společnost Facebook, určitě navštivte Facebook Campus. Rozhodně tam najdete plno věcí, které vás zaujmou. Například tento billboardu obsahuje nápis Sun Microsystems. Pokud jste fanouškem Sun, můžete si s tímto nápisem třeba zapózovat.

Adresa: 1 Hacker Way, Menlo Park, CA 94025

facebook-campus

Google campus

Kdo by neznal Android postavičku. V Google campusu se najdete několik sběratelských kousků, s kterými se můžete například vyfotit. Bude to pan perníček, kitkat nebo obří muffin?

Adresa: 1600 Amphitheatre Pkwy, Mountain View, CA 94043

google-campus

Buck’s of Woodside

V posledních desetiletích byla restaurace Buck’s of Woodside kotvou Silicon Valley. Restaurace je především známá kvůli šílených dekorací, ale také to je živná půda pro tech společnosti.

 Adresa: 3062 Woodside Road, Woodside, CA 94062

bucks-of-woodside

HP Garáž

Bill Hewlett a Dave Packard založili v roce 1939 společnost HP v garáži ve městě Palo Alto, v Kalifornii. Toto je příběh z počátků existence společnosti HP

Adresa: 367 Addison Ave, Palo Alto, CA 94301

hp-garage

Garáž Steva Jobse

Také Steve Jobs začínal jako prosťáček: první počítač, jenž připomínal spíše bedýnku s obvody, zkonstruoval v otcově garáži za peníze, které získal z prodeje svého oblíbeného mikrobusu od Volkswagenu.

Adresa: 2066 Crist Dr, Los Altos, CA 94024

steve-jobs-garage

Google Garáž

Google garáž je památkou, kde se začala psát historie společnosti – v předměstské garáži, kde byla firma v roce 1998 založena.

Adresa: 232 Santa Margarita Ave, Menlo Park, CA 94025

google-garage

Historické počítačové muzeum

Muzeum se nachází v Centru Silicon Valley a sleduje historii počítačů už od samého začátku.

Adresa: 1401 N Shoreline Blvd, Mountain View, CA 94043

computer-history-museum

Sand Hill Road

Možná to na první pohled vypadá jako hromada kancelářských budov, ale opak je pravdou. Sand Hill Road je znám především svým kapitálem. Téměř všechny tech společnosti, včetně Microsoftu, Amazonu, Facebooku a Twitteru obdrželi finanční prostředky od společnosti Snad Hill Road.

sand-hill-road

Calafia Café

Šéfkuchar Charlie Ayer se stal prvním šéfkuchařem společnosti Google. Poté co vyhrál soutěž, se rozhodl si otevřít Calafia Cofe. Při této návštěvě určitě nebudete litovat.

Adresa: Town & Country Village, 855 El Camino Real, Suite 130, Palo Alto, CA 94301

calafia-caf

Apple Campus Store

Tento Apple campus je jediným místem, kde si můžete koupit Apple značkové vymoženosti, jako jsou například trička, notebooky a plno dalších. Obchod byl nedávno znovu otevřen po celkovém redesignu, takže uvnitř najdete zařízení, které jste ještě nikdy předtím v Apple obchodech neviděli.

Adresa: 1 Infinite Loop, Cupertino, CA 95014

apple-campus-store

NASA Ames Research Center

Hangar One je jedním z největších světových volně stojících staveb, která pokrývají 8 akrů půdy.

Adresa: Moffett Field, Mountain View, CA 94043

moffett-field-and-the-adjacent-nasa-ames-research-center

Stanford University a The Last Spike

Budova ,,The Last Spike“ byla pojmenována po Johnu Leland Stanfordovi, který pomohl s vývojem centrální Pacifik železnice a následně i s dokončením transkontinentální železnice.

Adresa: 450 Serra Mall, Stanford, CA 94305

stanford-university-and-the-last-spike

Coupa Cafe

Tato kavárna se stala místem setkání pro tech zakladatele a investory, kteří pracují a testují nové produkty.

Adresa: 538 Ramona St, Palo Alto, CA 94301

coupa-cafe

165 University Ave

Ať už věříte v karmu, nebo ne 165 University Ave byla označena za ,,Šťastnou kancelář“ Silicon Valley a to z jednoho prostého důvodu. Na tomhle  místě byla umístěna první kancelář společnosti Google, PayPal. Nyní najdeme v dolním patře T-Mobile Store a čajovnu.

Adresa: 165 University Ave. Palo Alto, CA, 94301

165-university-ave

Strašidelný dům ve Winchesteru

Velkou zásluhu má na této památce má známá puška Winchester. Puška vydělala spoustu peněz rodině Winchesterových.  Dědička rodinného majetku Sarah Winchester tvrdila, že byla pronásledována duchy každého, kdo byl zastřelen touto puškou. Sarah začala stavět dům v San Jose v roce 1884 a trvalo to až do roku 1992. Během této doby bylo postaveno zhruba 500 – 600 pokojů. Dům je plný architektonických prvků.

Adresa: 525 S Winchester Blvd San Jose, CA 9512 

winchester-mystery-house

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru