16 Google produktů a služeb, o kterých jste nevěděli

Všichni jsme už slyšeli o tom, jak Google vyvíjí samořídící se auta, inteligentní kontaktní čočky, internet nosící balóny a další výmysly. Nedávno společnost představila svou nejnovější iniciativu, v jejímž rámci se pokusí využít nanočástice k hledání nemocných buněk v těle.

I když jsou výše uvedené nápady naprosto úžasné, nemůžete je použít hned teď. Ovšem společnost má i spoustu dalších produktů a služeb, které můžete začít používat třeba rovnou nyní. A možná je ani neznáte.

Nutno podotknout, že pokud jde o různé vychytávky přímo ve vyhledávači, v naší české verzi vám pochopitelně fungovat nebudou.

1. Google Keep bude uchovávat všechno, na co zapomenete. Funguje na počítači i na chytrých telefonech.

google_keep_app

2. Když vygooglíte určité množství času a vložíte za něj slovo “timer” (což znamená časovač), můžete si na Googlu nastavit časovač. Když čas vyprší, budete dokonce zvukově upozorněni.

casovac_google

3. Na Google.com/sky můžete pomocí snímků z družic NASA, Sky Survey Sloan Digital a Hubbleova dalekohledu prozkoumávat vzdálené kouty vesmíru.

sky_gogole

4. Google nGram Viewer je zábavný nástroj, který vám umožňuje vyhledávat různá slova v 5,2 milionu knih vydaných v letech 1500 – 2008. Můžete vidět, jak často bylo jednotlivé slovo v průběhu doby používáno.

ngram_google

5. Jste vyděšení z obrovských čísel? Už nemusíte. Když za dlouhé číslo napíšete “=english”, pomůže vám ho přečíst.

number_google

6. V Google překladači je i možnost nakreslit znak nebo symbol, který potřebujete přeložit.

google_translate

7. K jazykovým účelům slouží i Google Input Tools. Můžete psát v jakémkoliv z 80 různých jazyků, aniž byste museli přepínat klávesnici.

google_input

8. Na Google.com/fonts si můžete vybrat ze spousty krásných fontů, které můžete používat zdarma.

google_fonts

9. Google Scholar vám neuvěřitelně snadně umožňuje vyhledávat informace v odobrných časopisech a novinách.

google_scholar

10. Google se zaměřuje i na umění. Díky jejich projektu Cultural Institute si můžete na fotografiích prohlédnout díla z největších světových muzeí.

art_google_project

11. Budete se vdávat/ženit? Google Weddings vám pomůže celou svatbu naplánovat.

weddings_google

12. Think With Google je ideálním digitálním tahákem pro všechny obchodníky.

think_with_google

13. Chcete vědět, co se děje? Google Trends každý den ukazuje nejhledanější výrazy.

google_trendy

14. Google Express vám ještě v den objednání doručí jídlo, elektroniku, knihy a další zboží. Tedy pokud žijete v Chicagu, Bostonu, Washingtonu, New Yorku nebo částech Kalifornie.

google_express

15. Panoramio kombinuje Google Mapy s fotkami uživatelů. Můžete klidně taky nějaké přidat. Stačí poznamenat, kde jste je pořídili.

panoramio_google

16. Widget Google Sound Search funguje podobně jako Shazam, Track ID a podobné aplikace. Pomůže vám identifikovat písničku, kterou právě posluocháte.

whats_this_song_google

Zdroj: Business Insider

Komentáře

Nahoru