15letý teenager má úžasné muzeum historických produktů Apple

Alex Jason v deseti letech měl v rukách svůj první počítač Macintosh, který získal výměnou za minibike a sněhovou frézu. Ale chtěl získat mnohem více historických kousků od společnosti Apple.

„Skutečně miluji práci na těchto počítačích. Šel jsem na Craigslist, kde jsem koupil jeden či dva kousky z roku 2000,“ řekl Alex.

01

A to je jen začátek sbírky patnáctiletého Alexe.

O pět let později už měl sbírku více než 250 významných produktů jablíčkové společnosti Apple. Většina z nich se nachází ve sklepě rodinného domu, ve kterém bydlí. A pokud by sečetl všechny komponenty – myši, klávesnice, dráty – počet by přesáhl hranici 500.

apple orchard

Dva prototypy, které jsou součástí Alexovy sbírky.

Vlastní modely řady Macintosh a Apple II. Dokonce má PowerBooks, iMac, iPod a další. Alex má také impozantní množství extrémně vzácných prototypů počítačů, klávesnic a myší, které se nikdy neobjevily na pultech obchodů.

Budování sbírky

Alex získal produkty značky Apple na různých místech, počínaje Craigslistem. Ale vyhýbá se portálu eBay, protože je podle jeho slov příliš drahý.

„Na Craigslistu jsem potkal člověka, který vlastnil sbírku produktů Apple a bydlel shodou okolností nedaleko mého města. Vzal jsem sekačku na trávu, abych měl peníze na zaplacení. A díky tomu mám teď 50 či 60 počítačů,“ dodal Alex.

muzeum

Náhled do muzea, které je v Alexově domě.

Ale nejedná se pouze o počítače či součástky počítačů. Stěny sklepa zdobí plakáty z historie společnosti Apple a manuály se zdrojovými kódy. Velice cenným kouskem je Apple I, který v místnosti nemá vystavený kvůli bezpečnostním důvodům.

„Mám skutečně slabost pro model Lisa 2/5,“ řekl Alex s tím, že tento kousek získal od svého kamaráda.

lisa 25

Oblíbený Alexův počítač Lisa 2/5.

Alex se chce o sbírku jablíčkových produktů podělit, a proto jeho otec – Bill Jason – nyní získává finanční prostředky pro otevření vlastního muzea.

Zdroj / Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru