15letý hráč Minecraftu vydělal 10 tisíc liber. Na zakázku dělá projekty a zaměstnává lidi z celého světa

Minecraft je oblíbená počítačová hra, která hráče rozděluje na dva tábory. Jeden ji zbožňuje, druhý nenávidí. Hra plná kostek na první pohled připomíná graficky zastaralou počítačovou hru. Autorem se stal Markus Persson, který hru prodal za nemalé peníze společnosti Microsoft.

Nicméně Markus Persson není jediná osoba, která na této hře zbohatla. Do skupiny se přidal také patnáctiletý teenager z Anglie – Brandon Relph.

PAY-Minecraft-entrepreneur-Brandon-Relph (1)

Minecraft mu vydělává.

Brandon neustále žije se svými rodiči. Ačkoliv je teprve teenager a jeho patnáctiletí vrstevníci mají zcela jiné zájmy, Brandon založil společnost goCreative. Ta mu vydělala téměř 10 tisíc liber. Společnost založil v roce 2014 a spoluzakladatelem je jeho německý kamarád Florian, se kterým se ještě nikdy osobně neviděl. Zaměstnávají 23 lidí z 13 zemí světa.

PAY-Minecraft-entrepreneur-Brandon-Relph (2)

Najímají si ho lidé z celého světa.

Možná se ptáte, jak se dá na Minecraftu vydělat. Brandon s Florianem vydělávají tak, že si je najímají lidé, kteří chtějí v Minecraftu něco postavit, ale nemají na to čas či znalosti. Mezi klienty se objevila například filmová společnost, která chtěla v Minecraftu postavit scénu z jednoho filmu. Na projektu se podíleli nejen zakladatelé, ale také další zaměstnanci firmy, kteří potom dostávají odměny.

PAY-Minecraft-entrepreneur-Brandon-Relph

Už vydělal 10 tisíc liber.

Cílem Brandona bylo vydělat si před dovršením 16 let celkem 10 tisíc liber. A to se mu podařilo.

Zdroj / Foto: Mirror

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru