15letý chlapec, který údajně hacknul e-mailovou schránku ředitele CIA, byl zatčen

Patnáctiletý britský teenager, který pravděpodobně stojí za únikem detailů desetitisíců zaměstnanců FBI a DHS (Department of Homeland Security) a který hacknul e-mailovou schránku ředitele CIA, byl v úterý zatčen. Hacker, respektive skupina hackerů vystupuje pod krycím jménem „Cracka“. Hackerský útok na ředitele CIA – Johna Brennana – se odehrál v říjnu 2015.

Hacker pravděpodobně stojí za únikem údajů o dvaceti tisících zaměstnancích FBI a devíti tisících agentech DHS. Útoky jsou politicky motivované a vystupují pod hastagem #FreePalestine.

Patnáctiletý chlapec byl zatčený v úterý v East Midlands a je podezřelý z toho, že je vůdcem hackerské skupiny „Cracka“. Podle magazínu Daily Dot byl chlapec propuštěn na kauci. Hacker si nepřál odhalit skutečné jméno a odmítl odpovědět na jakékoliv otázky policie. Po sedmi hodinách ve vazbě byl propuštěný na kauci.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru