15 zvířat bez srsti! Dokážete je poznat?

Lidé nejsou jediní, kteří trpí vypadáváním vlasů. Ať už v důsledku nemoci nebo stáří, to samé se může stát i našim zvířecím kamarádům. Ale u zvířat to je ještě horší – některé zvířata bez srsti nejde ani pomalu poznat.

1. Králík

Tento králíček se narodil v roce 2009 a okamžitě se stal internetovou senzací. „Bohužel“ po 3 měsících mu začala růst už normální srst.
01a
01bteddytassen.se

2. Medvědice

Tato medvědice se jmenuje Dolores a pochází ze ZOO v Lipsku v Německu, kde ztrátou srsti trpěly i ostatní medvědice. Do teď se neví, proč se to stalo.
02a
02b Daily Mail

3. Ježek

Seznamte se se samičkou Bette. Kromě toho, že je bezsrstá, tak je kompletně zdravá.
03a
03bgreatyarmouthmercury.co.uk

4. Papoušek

Oscar byla 35 let stará kakadu. Peří si sama vyškubávala, protože ji už štvalo, což bylo následkem nemoci.
04a
04b Daily Mail

5. Mýval

Tito savci jsou ve volné přírodě často napadáni různými parazity, kteří způsobují vypadávání srsti.
05a
05b broccoli

6. Veverka

Ani bezsrsté veverky nejsou tak vzácné; srst jim vypadává kvůli nemoci způsobené roztoči.
06a
06bDaily Mail

7. Morče

Jedná se o speciální bezsrsté plemeno morčat. A díky druhému obrázku pochopíte, proč se jim v angličtině říká „guinejské prasátka“.
07a

07bmargaretshairlesspigs.webs.com

8. Tučňák

Tento tučňáček se narodil v jednom čínském akváriu a jeho rodiče ho okamžitě zavrhli. Pracovníci zdejšího akvária usoudili, že peří mu chybí z důvodu problémůs přijímáním potravy. Naštěstí to má šťastný konec – díky ošetřovatelům mu nakonec peří narostlo a jeho rodina ho přijala.
08a
08bDaily Mail

9. Krysa

Stejně jako u morčat, i zde se jedná o speciální plemeno. Navíc bezsrsté krysy jsou často využívány v laboratořích k různým experimentům.
09aCSBeck
09bMaxim Loskutov

09cCSBeck

10. Šimpanz

Šimpanzi, stejné jako lidé, někdy trpí nemocí zvanou alopecie, která způsobuje vypadávání vlasů, popř. srsti.
10RedEyedRex

11. Pes

Toto plemeno se nazývá Peruánský naháč. Štěně na fotce má za sebou zajímavý příběh – bylo nabídnuto americkému prezidentovi. Ten totiž slíbil svým dcerkám nové zvíře v bílém domě, ale jedna jeho dcera je alergická na psí srst.
11asweet mustache
11bKarel Navarro

12. Vombat

Karmann je sirotek. Vombati mají zůstávat ve vaku své matky dokud jim není sedm měsíců. Ale Karmann byla zachráněna z vaku své umírající ve třech měsících, takže je bez srsti. Nyní se o ni starají chovatelé v Melbourne.
12a
12bDaily Mail

13. Pavián

Tento bezsrstý pavián byl zpozorován ve volné přírodě v Zimbabwe. Vzhledem k tomu, že se jednalo o volnou přírodu, tak není jasné, proč ztratila srst.
13aDaily Mail

14. Klokan

Tato maličká bytost se jmenuje Sabrina, maličká klokanice, kterou opustila její matka. Těmto zvířatům začíná růst srst až když opustí vak svojí matky. Aby žila, tak neustále musela mít v blízkosti teplého těla nebo v teplé dece.
14a
14bDaily Mail

15. Křeček

V tomto případě se jedná o genetickou vadu.
15a

The Thicket Rabbitry

zdroj: boredpanda.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru