15 NE pro práci ve Facebooku aneb, proč se nevyplatí pracovat v největší sociální síti? (2/2)

Je práce ve Facebooku benefitem či značným omezením? Již minule jsme se podívali na několik předních nevýhod a dnes to dokončíme.

Facebook si snaží hrát na startup

Podobně jako když si staří lidé hrají na teenagery, podobně i Facebook si hraje na mladý a inovativní startup.

Nevědí ani, co chtějí

“Poslední den mé stáže rozhodli, že projekt vlastně vůbec netřeba předělávat,” uvádí bývalá stážistka, která po dobu celé stáže pracovala na redesignu a překódování konkrétního projektu.

gensler_facebook_1385-700x458

Milionář z tebe nebude

Možná makáš pro firmu se silným jménem, ale připomínám, stále makáš pro někoho, aby si splnil jeho sny.

Nejhorší zkušenost v mém životě

“Zaskakoval jsme za ženu, která byla na mateřské dovolené. Nikdo mi nepověděl, co mám dělat, za to jsem musel pracovat se těmi nejhoršími lídry, které jsem kdy zažil,” uvádí bývalý zaměstnanec.

Nevlídní kolegové

Když jdete do nějaké větší firmy, očekáváte jistou týmovou hru. Jeden z bývalých zaměstnanců uvádí, že jeho kolegové byli všechno jen ne příjemná společnost. Údajně to byli drzí a nepřístupní snobové.

Nesmyslná zadání

Jeden z již bývalých zaměstnanců dokonce byl pověřen i úkolem, kdy musel svému nadřízenému roztřídit prádlo. Mimochodem, nechybělo také špinavé prádlo jeho ženy.

gensler_facebook_1537-700x449

Práce bez zpětné vazby

No, není to povznášející pocit, když za vámi přijde team leader a pochválí vás? Tak to ve Facebooku nečekejte. Po tom, co jeden bývalý zaměstnanec po dobu 10 dní dodržoval nepřesná zadání, nikdo za ním nepřišel a nikdo mu nedal feedback.

Co to asi Mark a Sheryl dělají?

Jeden zaměstnanec si dokonce stěžuje i na CEO Marka Zuckerberga a COO Sheryl Sandberg, že tato dvojice tráví příliš mnoho času jistými aktivitami a kopírováním konkurence.

Klíčová rozhodnutí neřeší nařízení, ale ty sám

Zní to možná divně, ale ve Facebooku nezáleží na tom, kdo řeší klíčové kroky. Je to jen na něm. Rozhodnutí činí technici, designéři, ale také stážisti. Bez toho, aniž by to někdo pověděl svému nadřízenímu.

gensler_facebook_1559-700x480

Nesčetné množství mailů

Nic proti tomu, když po osmi hodinové práci mám v mailu kolem padesátky mailů. Ale jeden z bývalých zaměstnanců uvádí, že vytíženost jeho schránky byla kolem 1,600 maiů denně. To už je slušné číslo.

PŘEDEŠLÁ ČÁST ČLÁNKU

Zdroj: BI

Komentáře

Nahoru