Dnes vyšlo 15 článků

15 NE pro práci ve Facebooku aneb, proč se nevyplatí pracovat v největší sociální síti? (1/2)

Možná jste si již několikrát za svůj život položili otázku, v jaké firmě je nejlepší makat? Je to Google, Facebook nebo je mým smyslem života stát u okénka nějakého fast-foodu (nic ve zlém, tyto lidi si zaslouží respekt)?

My se v tomto článku budeme však bavit o práci ve společnosti Facebook, díky které funguje nejrozšířenější a zároveň nejpopulárnější stejnojmenná sociální síť. Taková procházka kancelářemi Facebooku je doopravdy kulturním zážitkem, protože strohé bílé stěny zde nečekejte. Zároveň kromě kreativního work space je tu i možnost vydělat si doopravdický balík peněz.

Zvažujete práci ve Facebooku?

Zvažujete práci ve Facebooku?

Avšak, ne všechno může být tak růžové, jak se zdá. Práce v globální organizaci jako je Facebook s sebou obnáší spoustu benefitů, ale zároveň i spoustu nevýhod. Proč tedy NEpracovat ve Facebooku?

6 týdnů nonstop na telefonu

Každý technik musí být po dobu šesti týdnů v pohotovosti – tzn., dostupný na telefonu 24/7. Tito technici totiž odpovídají za správný chod veškerých součástí a kdyby se něco posra…, je to jen na nich. Proto mu mít u sebe telefon nonstop a okamžitě reagovat.

Buďte sami sebou, žádná profesionalita

Facebook nepříjímá do svých řad roboty, ale lidi. Pokud se zde chcete přetvařovat a jednat v rámci nějaké firemní profesionality, zapomeňte na to. Facebook chce, abyste byli sami sebou. To je možná i důvod, proč Mark Zuckerberg nosí nejraději své typické šedé triko.

Žádný tým, jen vy

Pokud přijdete do Facebooku s tím, že vás bude obklopovat dream team, budete pěkně na omylu. V Facebooku každý kope za sebe. Dokonce i tzv., team leadři kopou za svůj vlastní úspěch.

gensler_facebook_1A6704-700x468

Pod nadvládou chaosu

Výhodou a zároveň nevýhodou je prudký růst Facebooku. Stále nabírají nové zaměstnance, na které mají již od začátku hardcore požadavky. Zaměstnanci k tomu ještě tvrdí, že je opravdu těžké odvádět tu nejlepší práci, když je vás v týmu dohromady přes čtyři tisíce.

Problémy doma

Manželka nejmenovaného bývalého zaměstnance dokonce uvádí, že její manžel byl nucen donekonačna poslouchat stížnosti rodiny a známých o tom, jak je Facebook vlastně špatná věc. Jen kvůli tomu, že v něm pracoval.

Proč nepracovat ve Facebooku a proč od něj lidé odcházejí? Dozvíte se v zítřejší části!

Zdroj: BI

Komentáře

Nahoru