15 hezkých slov, která si vymysleli zaměstnanci Googlu

Google je obrovská firma. Má přes 40 000 zaměstnanců, kteří dokonce mluví vlastním jazykem. Tedy aspoň některá jejich slova jsou skutečně originální a nikdo, kdo v Googlu nepracuje, jim nerozumí.

Lidem, kteří nejsou zaměstnaní v Googlu, některá slova mohou znít nesmyslně. Ale v rámci společnosti jsou to známé výrazy. Mají totiž vlastní slova pro zaměstnance nad čtyřicet let, nováčky nebo odpadlíky.

1. Plex: Kampus v Mountain View, kde zaměstnanci Googlu pracují. Správný název zní Googleplex, je však zkracován.

2. GBike: Možnost přepravy v plexu. GBike je barevné kolo, a protože je kampus skutečně rozlehlý, zaměstnanci na něm jezdí třeba na konference.

gbike-the-mode-of-transportation-on-googles-campus-the-gbike-is-known-for-its-colorful-frame-if-you-visit-campus-you-can-even-catch-a-glimpse-of-the-conference-room-bike

Fotka: Flickr – Roman Boed

3. Stan: Google má svého vlastního tyrannosaura rexe. Sice není živý, ale mají v areálu jeho sochu a říkají jí Stan.
Vzpomínáte si na hru, kterou vám nabídne Google Chrome, když nemáte připojení k internetu? V ní je také tyranosaurus rex.

stan-in-the-googleplex-youll-meet-stan--googles-own-t-rex-the-statue-is-there-to-remind-the-company-to-never-become-a-dinosaur-or-at-least-thats-one-theory-behind-it

Fotka: Flickr – Dug Song

4. Noogler: Pokud jste v Googlu noví, říká se vám Noogler (vyslovováno „new-gler“). Každý vás pozná, protože nosíte barevnou kšiltovku.

noogler-if-youre-new-to-google-expect-to-be-called-a-noogler-pronounced-new-gler-these-people-are-identifiable-thanks-to-the-google-colored-propeller-caps-they-receive

Fotka: Google

5. Gayglers: Členové LGBT komunity – lidé, co podporují gaye a lesbičky.

gayglers-members-of-the-lgbt-community-and-their-supporters-are-known-as-gayglers

Fotka: Flickr – Brendon Thorne

6. Greyglers: Zaměstnanci Googlu starší 40 let.

7. Xoogler: Zaměstnanec Googlu, který opustil společnost. Je to vlastně zkratka „ex-Googler“, ale pozor – vyslovuje se „zoo-gler“.

8. Googlegeist: Ne, nemá to nic společného s poltergeistem, fakt to není duch, který straší v plexu. Googlegeist je pravidelný průzkum, ve kterém jsou zaměstnanci hodnotí své nadřízené a život v Googlu.

9. Perf: Zkratka pro performance review, obávanou každoroční událost, na které se ukáže, zda Google roste nebo klesá.

perf

Fotka: Flickr – haynes

10. TGIF: Tuhle zkratku možná znáte jako „Thank God It`s Friday“ (díky bože za to, že už jej pátek), ale v Googlu tak nazývají meeting, který se koná každý čtvrtek. Je to tradice sahající hluboko do historie, Noogleři na ní dostávají své čepičky.

11. Jolly Good Fellow: Jedná se vlastně o jednoho zaměstnance, jehož skutečné jméno zní Chade-Meng Tan. „Fellow“ je běžně termín, kterým jsou v Googlu označováni nejdůležitější inženři, ale Tanův titul má poukázat na to, na čem pracuje: jak udělat lidi šťastné.

12. Tech Stop: Označení pro IT oddělení společnosti Google. Ano, i Google má své ajťáky, kteří se starají po počítače zaměstnanců.

tech-stop-the-code-name-for-googles-it-department-tech-stop-fixes-employees-computers-and-is-a-standard-in-google-offices-worldwide

Fotka: Google

13. 20 % času: Google umožňuje svým zaměstnancům strávit 20 % pracovní doby prací na něčem jiném, než je jejich hlavním úkolem. Když tedy Googleři mluví o 20 %, pojednávají o svém vedlejším projektu. Mimochodem víte, že jako tyto vedlejší projekty vznikl Gmail, Google News, AdSense a další důležité služby?

14. GUTS: I když „guts“ znamená v překladu do češtiny „střeva“, nemá tohle slovo nic společného s orgány zaměstnanců. Jde o zkratku pro Google Universal Ticketing Systems, což je systém, kde zaměstnanci informují o různých problémech.

15. FixIts: FixIts původně začaly jako 24hodinové akce, během kterých se zaměstnanci zaměřili na akutní problémy. V současné době jsou kratší, ale stále platí, že se během nich dokončují projekty, které spěchají.

Zdroj: BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru