15 faktů, které nevíte o Facebooku

15 faktů, které nevíte o Facebooku

Před nedávnem stránka expandedramblings.com vydala článek (a to konkrétně Craig Smith) o 130 nejzajímavějších faktech sociální sítě Facebook, pojďme se společně podívat na 15 z nich. Některé leckdo z nás ví, ale o některých nemá většina lidí ani potuchy. Věděli jste například, že špatné počasí zvyšuje počet negativních statusů?

Než se však pustíme do samotných faktů o této sociální síti, pojďme si jí ještě ve zkratce představit. Byla spuštěna roku 2004 a to konkrétně 4. února. Jejím zakladatelem je Mark Zuckerberg, který tento projekt nejprve chtěl pouze a jen pro účely Harvardské univerzity, kde studoval. Postupem času se však Facebook rozptýlil do celého světa a v současnosti s více jak miliardou uživatelů je největší sociální sítí světa a jednou z nejnavštěvovanějších stránek internetu.

1. Facebook je přeložen do zhruba 70 jazyků.

2. Na Facebooku je 1,317 miliardy uživatelů z toho 1,23 miliardy jsou aspoň jednou za měsíc aktivní a víc jak 829 milionů uživatelů chodí na svůj profil na Facebooku denně.

3. Like či Share tlačítko od Facebooku na své stránce má více než 7,5 milionů webů.

4. Uživatelé Facebooku udělí během jednoho dne průměrně 4,5 miliardy liků, tedy kliknou na tlačítko „To se mi líbí“.

5. Obchodníci z Wall Street odhadli cenu jednoho uživatele této sociální sítě na zhruba 128 dolarů, tedy něco přes 2500 korun.

6. Během první půlky roku 2013 obdržel Facebook víc jak 25 tisíc vládních žádostí o data uživatelů.

7. Na Facebooku je v současnosti více jak 140 milionů smyšlených „fake“ účtů.

8. Facebook používá víc než 95 milionů Číňanů. Tato sociální síť je ovšem oficiálně na celém území Číny zakázána.

9. Nejvíce aktivních uživatelů má Kanada.

10. Co se kontinentů týče, Facebook je nejpoužívanější v Asii (228 milionů uživatelů) a v Evropě (206 milionů uživatelů). Kanada a Spojené státy mají „pouze“ 152 milionů uživatelů.

11. Někdo si také dal práci, aby zjistil jaký vliv má špatné počasí na statusy na Facebooku a zjistil, že pokud začne pršet o 1,16% se zvedne počet negativních statusů.

12. 70% teenagerů na Facebooku mají v přátelích alespoň jednoho rodiče.

13. Největší procentuální podíl uživatelů Facebooku k počtu obyvatel má Británie (56,48%), Spojené Státy (56,45%) a Kanada (56,27%). Nejméně pak má Severní Korea (0,03%).

14. Na Facebooku je nahráno přes 250 miliard fotek. Například v USA je tedy jedničkou mezi weby pro sdílení fotografií.

15. Uživatelé během jednoho dne stráví na Facebooku průměrně 20 miliard minut.

Závěrem tak můžeme jen dodat, že Facebook je v současnosti gigantem internetového světa, který své funkce neustále vylepšuje a zdokonaluje, proto si ročně přijde na milióny nových uživatelů. Čas ukáže, co nového tato síť přinese a kam až je schopná zajít pro pohodlí svých uživatelů, vždyť přece každý z nás má hodnotu 128 dolarů.

Čtěte také: 10 faktů, které nevíte o Youtube
10 faktů, které nevíte o Googlu

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru