Dnes vyšlo 15 článků

15 důvodů, proč jsou cestovatelé úspěšnější

15 důvodů, proč jsou cestovatelé úspěšnější

Každý si úspěch představuje jinak. Nicméně faktem je, že někteří úspěchu dosáhnout a někteří ne. Co za tím stojí? O dovednostech, jež jsou potřebné k úspěšnému životu, píše nespočet literatur. Existují lidé, kteří mají vyšší pravděpodobnost úspěchu než většina. Jedná se o časté cestovatele, kteří získávají spoustu životních zkušeností při zkoumání světa. V následujících řádcích vám prozradíme 15 důvodů, proč jsou tyto osoby většinou úspěšnější než ostatní.

1. Vědí, jak prosperovat mimo jejich komfortní zónu

Častí cestovatelé se pravidelně ocitají v neznámých situacích. Musí pracovat v neznámém prostředí. Stojí tváří v tvář novým zážitkům, učí se zvládat pocit nejistoty a zůstat v klidu. To je klíčová dovednost nezbytná pro úspěšné podnikání a efektivní vedení lidí.

2. Vítají a přijímají změny

Lidé jsou na cestách obklopeni novinkami. Jsou zahrnuti novými a různorodými věcmi, neznají nudu a učí se lépe soustředit. Tento způsob myšlení uplatní při inovacích a kreativitě.

3. Vědí, jak ovládat své emoce

Tito lidé se ocitají den co den v různých stresových situacích – zpoždění leteckého spojení, výslechy od pohraniční stráže, hrubý hotelový personál apod. Lépe pak ovládají své emoce. Zůstávají v klidu i pod vysokým tlakem. Neustále zachovávají chladnou hlavu. Díky tomu zvyšují svou produktivitu a jsou schopni vyhledávat to, co jim dělá radost ze života.

4. Jsou důvěřiví

Cestovatelé musí spoléhat po celou dobu na neznámé lidi. Potýkají se s jazykovými bariérami, musí spoléhat na taxikáře v cizích městech, že je správně doveze, a tak často jsou závislí na laskavosti cizích lidí. Nemají vždy vše pod kontrolou a budují nové vztahy. Učí se mít důvěru v něco nové, vybírají si přátele a známé, kteří jsou seriózní a kterým se dá důvěřovat.

5. Ovládají svůj strach

Pokud člověk hodně cestuje, často se ocitne v situaci, kdy není cesty zpět. Musí čelit strachu, a přitom jednat efektivně.

travel 1

6. Chopí se příležitosti

Cestovatelé mají bohaté zkušenosti a znalosti o světě jako takovém. Lépe se učí novým věcem a mají rozhled. Díky tomu dokážou rozpoznat dobrou příležitost a nebojí se jí chytit.

7. Vědí, jak vyjednávat a dostat to, co chtějí

Aby v některých zemích tito lidé „přežili“, musí se naučit vyjednávat. Dobré vyjednávací schopnosti jsou v současné době velmi potřebné. Díky nim totiž člověk dostane to, co chce nebo potřebuje, aniž by byl vlezlý a agresivní. Tito lidé jsou schopni vést tým a ovlivnit ostatní.

8. Vidí krásu tam, kde většina ne

Cestovatelé trénují svůj mozek a dokážou se soustředit na krásu. Mají neustále mysl a oči v pozoru. Lidé, kteří cestují, jsou schopni vidět krásu i tam, kde jiný člověk ne. Tuto dovednost uplatní především fotografové, poetičtí spisovatelé a návrháři zahrad.

9. Spoléhají se sami na sebe

Lidé, kteří putují křížem krážem, spoléhají především sami na sebe. Jsou přesvědčeni, že mohou dosáhnout toho, co chtějí. Díky této víře úspěšně čelí překážkám a lépe zvládají selhání a zklamání.

10. Lépe rozumí rozdílům mezi lidmi

Cestovatelé se většinou chtějí dozvědět zajímavé informace o navštíveném místě. Není nic jednoduššího než se zeptat místních obyvatel. Obvykle se tak dostanou do dlouhého rozhovoru, díky čemuž pochopí a přijmou cizí osoby a jejich názory.

travel 2

11. Umí žít okamžikem

Naučí se žít okamžikem, což má výhody po psychické i fyzické stránce.

12. Více se smějí a mají větší pocit štěstí

Studie ukazují, že cestování činí člověka šťastným. Cestovatelé se smějí častěji než jakýkoliv jiný člověk. Jsou šťastní, protože se setkali s novými lidmi, navštívili nová místa, ochutnali jiné jídlo. A pozitivní myšlení je v podnikání velmi důležité.

13. Umí naslouchat

S touto dovedností zápasí spousta lidí. Nicméně cestovatelé umí naslouchat. Poslouchají ostatní lidi, co jim říkají. A to je pro úspěšný život velmi důležité. Porozumíte-li lidem, naučíte se také budovat silné vztahy.

14. Jsou empatičtější

Velcí lídři vědí, že je důležité v podnikání vycházet s ostatními lidmi. Loajalita je na cestě k úspěchu nezbytná. Cestovatelé se vyhýbají kritice a jsou empatičtější.

15. Nemusí být bohatí, ale vědí, jak ušetřit

Tito lidé vědí, co dělají se svými penězi a umí šetřit, i když nemají dostatečně velký rozpočet. Mnohdy se ocitnou v situaci, kdy si musí najít nejlevnější bydlení, aby ze zbytku peněz pokryli minimální životní základy.

Při cestování se můžete naučit výše zmíněné schopnosti a dovednosti, které vám pomohou posunout se vpřed na cestě za úspěchem.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru