14letý chlapec odmítl 30 milionů dolarů za svůj inovativní nápad

Čtrnáctiletý Taylor Rosenthal koncem loňského roku založil startup RecMed. Stačil už získat investici ve výši 100 tisíc dolarů od soukromých investorů. Zábavní park Six Flags si objednal sto inovativních automatů od mladého chlapce. A o nápad se zajímala také velká národní zdravotnická firma, která mladíkovi nabídla 30 milionů dolarů. Ale Taylor se rozhodl zajímavou nabídku odmítnout.

Zatímco většina dospívajících chlapců se zaměřuje spíše na hraní baseballu, Taylor Rosenthal tvrdě pracuje na své společnosti. Chce se stát jedním z nejmladších podnikatelů na technologickém trhu.

taylor 01

Taylor se svým vynálezem, Zdroj: Twitter

Čtrnáctiletý chlapec dostal jednoduchý, ale originální nápad. Vyvinul automat, který prodává mini lékárničky pro poskytnutí první pomoci. Inspiroval se na baseballových turnajích. Při zranění hráče ostatní sháněli náplast, ale nebylo to příliš snadné.

„Už jste někdy byli v zábavním parku, kde vaše dítě spadlo na zem a rozbilo si koleno? Pak jste museli jít ke vstupu parku, abyste dostali náplast od provozovatelů,“ řekl mladý chlapec.

Unikátní nápad získal investici ve výši 100 tisíc dolarů od soukromých investorů. A zábavní park Six Flags si objednal sto automatů prodávající mini lékárničky. O jeho podnikatelský záměr se zajímala také velká národní zdravotní společnost, která mu nabízela 30 milionů dolarů.

taylor02

Čtrnáctiletý chlapec dostal skutečně unikátní nápad, Zdroj: Twitter

„Společnost nás kontaktovala a oznámila nám, že jeho myšlenka stojí za to a že by si chtěli promluvit s chlapcem. Je to jeho firma,“ řekl Taylorův otec Terry. „Nabídku odmítl, protože chce začít podnikat sám a vidět, jak to chodí.“

Taylor byl v osmé třídě na škole Opelika High School v Alabamě, když přišel s tímto podnikatelským nápadem. Dokonce vyhrál v rámci školní podnikatelské soutěže.

taylor 03

Svůj nápad nechce prodat, a proto nabídku za 30 milionů dolarů odmítl. Zdroj: Twitter

„Bylo úžasné sledovat Taylorův růst v uplynulém roce. Je sebevědomý a úžasný podnikatel,“ dodala jeho učitelka Clarinda Jones. „I přestože má tolik úspěchů, je skromný a připravený pomáhat druhým.“

Koncem loňského roku spatřil světlo světa funkční prototyp a Taylor na něj získal patent. RecMed prodává mini lékárničky, jejichž cena je od 5,99 dolarů do 15,95 dolarů. Záleží na tom, co v lékárničce potřebujete.

Zdroj / Foto: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru