Dnes vyšlo 15 článků

14letý Ahmed sestrojil budík a kvůli své kreativitě skončil v rukou policie

Ahmed Mohamed je čtrnáctiletých chlapec žijící ve městě Irving v Texase. Kreativní chlapec přinesl do školy ručně vyrobený budík (umí sestrojit i rádiové přijímače a motokáry), aby se svým uměním pochlubil učiteli. Nedostalo se mu uznání a navíc skončil v rukou policie.

Zaměstnanci školy měli podezření, že se jedná o bombu. Ačkoliv se pravda odhalila, učitelé se žákovi neomluvili. Dle jejich názoru je Ahmed odvážný chlapec a na školní půdu přinesl předmět, který je zakázaný. Svému učitelovi přinesl budík. Jelikož vypadal podezřivě, chlapec ho schoval. Nicméně zařízení našel jiný učitel a Ahmed skončil v rukou policie.

Ahmedův otec, Mohamed Elhassan Mohamed, pochází ze Súdánu a v americkém městečku je proslulý neustálými stížnostmi na anti-Islamismus v zemi. Starosta Irvingu, Beth Van Duyne, je zase známý protiislámským postojem. Ahmed byl pravděpodobně zatčen z jednoho prostého důvodu – má jinou barvu pokožky.

obama-tweet

„Můj syn chce pouze vyvíjet nové věci,“ řekl Ahmedův otec, jehož cílem je stát se prezidentem Súdánu. „Přestože se můj syn jmenuje Ahmed Mohamed a bylo zrovna 11. září, můj syn byl zatčen neprávem.“

Nicméně Ahmed má velkou podporu. Například Anil Dash chce chlapci pomoci, aby neztratil lásku k vynálezům. Andy Ihnatko zase podotkl: „Ahmede, jsi úžasné dítě. Svět je o mnoho větší jako město, ve kterém žiješ. Idioti by neměli definovat, kdo jsi.“ K události se vyjádřil také prezident Obama.

K celé události se vyjádřil také Mark Zuckerberg: „Být šikovný a mít ambice by mělo vést k potlesku, nikoliv k zatknutí. Budoucnost patří lidem jako Ahmed.“ Zakladatel Facebooku dodal, že chlapec má otevřené dveře do Facebooku a je kdykoliv vítaný.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru