Dnes vyšlo 15 článků

14 letí chlapci vytvořili kondom, který změní barvu při střetu s pohlavními chorobami

Moderní společnost si již zvykla na časté střídání sexuálních partnerů, s čímž se zvyšuje riziko pohlavních infekcí. V současné době se dá snadno zjistit přítomnost pohlavní choroby prostřednictvím speciálního kondomu S.T.EYE.

condom_elitedaily-800x400

Speciální kondom odhalí přítomnost pohlavní choroby

Věk, kdy mládež začíná sexuální aktivitu, se snižuje. Mezi mladou generací se najde i osvěta, která chce sexuální svět změnit k lepšímu. Na soutěži TeenTechAwards, kde vystupují soutěžící ve věku od 11 do 16 let, zvítězili mladíci se speciálním kondomem, který dokáže odhalit během pohlavního styku případnou chorobu.

Kondom S.T.EYE

Kondom S.T.EYE se stal jednoznačně nejzajímavějším projektem, který byl na soutěži představen. Ještě více zarážející je věk stvořitelů, který se pohybuje kolem čtrnácti let. Kondom je opatřen speciální vrstvou aktivních látek, jež reagují na přítomnost virů a baterií všech známých pohlavních nemocí. Jestliže kondom zaznamená přítomnost těchto virů a bakterií, jeho barva se změní. Choroby je možné odlišit také barvou, přičemž žlutá barva signalizuje herpes, zelená chlamydie, modrá syfilis a fialová HPV.

29E2B27D00000578-3135833-Students_Musaz_Nawaz_Daanyaal_Ali_and_Chirag_Shah_shown_left_to_-a-2_1435054983666

14 letí mladíci přišli se skvělým vynálezem a soutěž vyhráli

„Chtěli jsme vytvořit něco, s čím by bylo zjišťování přítomnosti pohlavních chorob ještě jednodušší a bezpečnější než doposud. Lidé tak mohou zjistit přímo doma, zda mají pohlavní chorobu,“ představili svůj projekt čtrnáctiletí mladíci.

Kondom S.T.EYE dokonce celou soutěž vyhrál.

Zdroj/Foto: Elitedaily.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru