Dnes vyšlo 1 článků

14 Google nástrojů, o kterých jste možná ani nevěděli

14 Google nástrojů, o kterých jste možná ani nevěděli

Tušili jste, že Google má také spoustu nástrojů, které nejsou tolik známé? Pokud jste si mysleli, že všechno od Googlu je natolik populární, že to zná jednoduše každý, jste na omylu. Existuje spousta dalších Google vychytávek, které nejsou tolik oblíbené, ale přesto by si zasloužily naši pozornost.

Pojďme se tedy podívat na pár méně známých nástrojů a aplikací, které by nám mohly pomoci vyrovnat se se ztrátou Google Readeru a oživit naši lásku k Googlu.

1. Google Ngram Viewer

Ngram Viewer vám umožňuje vyhledávat klíčová slova v milionech knih, které pocházejí z různých období v rozpětí půl tisíciletí. Je to fajn nástroj, díky kterému si uděláte představu o tom, co bylo v jaké době populární. Můžete vyhledávat jen v určitých jazycích (čeština chybí), v určitém období nebo rovnou kombinaci několika slov, které pak snadno porovnáte. Takže pokud jste někdy třeba chtěli vědět, jak známý byl kokain ve viktoriánském období, teď máte možnost to zjistit.

Google Ngram Viewer

Google Ngram Viewer

2. Google Trends

S Google Trends se můžete podívat na trendy ve vyhledávání. Procházejte je podle data nebo se s novou funkcí Top Charts podívejte na nejhledanější pojmy v různých kategoriích. Nově si můžete populární vyhledávání zobrazit pěkně barevně na celou obrazovku. Včera byl například extrémně populární Paul Walker, herec z Rychle a zběsile, který zemřel při autonehodě.

Google Trends

Google Trends ve světě – nové zobrazení na celou obrazovku

3. Google Correlate

Podobně jako Google Trends vám poslouží i Google Correlate. Tento nástroj vám umožňuje podívat se na vyhledávací trendy v průběhu času. Například pro dotaz „soup“ (polévka) uvidíte jasný nárůst vyhledávání v zimních měsících. Nejvíce fascinující je ale graf, který se vám vykreslí. Můžete pak snadno vyhledávat slova a vyhledávací dotazy, které mají podobnou křivku.

Google Correlate

Na Google Correlate vás zřejmě nejvíce zaujmou grafy.

4. Google Think Insights

Google Think Insights je skvělým pomocníkem, který vám naservíruje velké množství různých zajímavých zdrojů. Je užitečným nástrojem pro podnikatele. Nabízí případové studie, nové poznatky, tipy, jak vylepšit vaše podnikání, a ukázky příkladných projektů. Navíc tam najdete i nástroje pro maximalizaci analýzy svého webu a reklamních kampaní. Co třeba téma Udělejte funkční web na různých platformách?

Google Think Insights

Google Think Insights

5. Google Public Data Explorer

Průzkumník veřejných událostí o sobě dost prozradí již svým názvem. Prohledává veřejné databáze z celého světa, ale filtrovat můžete samozřejmě i jenom ty v češtině. Pak můžete procházet veřejná data z Eurostatu, Českého statistického úřadu nebo Světové banky. A až najdete to, co jste hledali, necháte si vykreslit graf nebo mapu, protože vizuálně vypadají veškerá data lépe.

Google Public Data Explorer

Google Public Data Explorer

6. Full Value of Mobile

Full Value of Mobile je velice užitečnou kalkulačkou pro podnikatele. Umožní jim totiž spočítat, kolik jim vydělává jejich mobilní web. Pomůže analyzovat telefonní hovory, vyhledávání kamenných obchodů, stahování aplikací, přístupy z různých zařízení a návštěvnost mobilního webu. Pak vyhodnotí přínos.

Full Value of Mobile

Full Value of Mobile

7. Get Your Business Online

Get Your Business Online je iniciativa společnosti Google, jak dostat více firem na web. Chce tím podpořit ekonomiku a pomoci v růstu malým podnikům. Povzbuzuje lidi, aby podnikali online a každý měl tak k jejich podnikání přístup. Na webu této iniciativy tedy najdete seznamy různých událostí a školení. Bezplatná služba zároveň zahrnuje hosting na rok zdarma.

Get Your Business Online

Get Your Business Online

8. Webmaster Tools

Nástroje pro webmastery umožňují sledování stavu a provozu daného webu. Snadněji pak vytvoříte fungující web, který bude kompatibilní s Google technologiemi – tedy třeba i s vyhledáváním.

9. Schemer

Schemer je něco jako kombinace seznamu úkolů a aplikace na plánování různých akcí. Propojíte ji se svým Google+ účtem, zadáte své preference a Schemer vám začne nabízet události, které probíhají ve vašem okolí. Je to skvělý nástroj pro cestovatele, kteří toho chtějí během návštěv zvládnout co nejvíce, ale i pro ty, kteří jsou doma a chtějí si najít nějakou zábavu pro nudný den. Díky propojení s Google+ můžete sledovat, kdo z vašich přátel se zúčastní stejných věcí jako vy.

Schemer

Schemer

10. Google Fonts

Google Fonts nabízí open source webové fonty pro soukromé i komerční použití. Momentálně je tam dostupných 629 různých fontů. Z takového množství si jistě vyberete. Při výběru toho nejlepšího můžete fonty navíc pěkně filtrovat podle tloušťky, sklonu, šířky a písma.

Google Fonts

Google Fonts

11. Google Developers

Google Developers nabízí nepřeberné množství zdrojů a nástrojů, které mohou vývojáři použít. Rovněž se mohou připojit do různých skupin a navázat spolupráci s dalšími vývojáři z okolí.

Google Developers

Google Developers

12. Dart

Dart je programovací jazyk vyvinutý společností Google. Google věří tomu, že se nakonec stane jazykem moderních webových aplikací a nahradí JavaScript. Představen byl v roce 2011 a stále je ve stádiu vývoje. Dart je navrhován tak, aby byl dostatečně jednoduchý a mohli se s ním učit i začínající vývojáři.

Dart

Dart

13. Google Keep

Google Keep, aplikace představená dříve v letošním roce, vám pomůže plnit vaše úkoly. Tuto aplikaci totiž můžete jednoduše propojit s Google Drive a synchronizovat své psané, hlasové a obrázkové poznámky ve všech zařízeních. Aplikace s jednoduchým rozhraním je tou pravou volbou pro všechny, kdo si neustále potřebují něco někam psát.

Google Keep

Google Keep

14. Google Sky

Součástí aplikace Google Earth je i nástroj Google Sky, který vám umožní prozkoumat vesmírný prostor a hvězdné soustavy. Google Sky byl vypracován ve spolupráci s NASA a s pomocí snímků z Hubbleova teleskopu. Je jedním ze tří dceřiných projektů Google Earth. Další dva jsou Google Mars a Google Moon.

Google Sky

Google Sky

Zdroj: Mashable, obrázek: thesearchagents

Komentáře

Nahoru