14 Google nástrojů, o kterých jste možná ani nevěděli

Tušili jste, že Google má také spoustu nástrojů, které nejsou tolik známé? Pokud jste si mysleli, že všechno od Googlu je natolik populární, že to zná jednoduše každý, jste na omylu. Existuje spousta dalších Google vychytávek, které nejsou tolik oblíbené, ale přesto by si zasloužily naši pozornost.
Pojďme se tedy podívat na pár méně známých nástrojů a aplikací, které by nám mohly pomoci vyrovnat se se ztrátou Google Readeru a oživit naši lásku k Googlu.
1. Google Ngram Viewer
Ngram Viewer vám umožňuje vyhledávat klíčová slova v milionech knih, které pocházejí z různých období v rozpětí půl tisíciletí. Je to fajn nástroj, díky kterému si uděláte představu o tom, co bylo v jaké době populární. Můžete vyhledávat jen v určitých jazycích (čeština chybí), v určitém období nebo rovnou kombinaci několika slov, které pak snadno porovnáte. Takže pokud jste někdy třeba chtěli vědět, jak známý byl kokain ve viktoriánském období, teď máte možnost to zjistit.
2. Google Trends
S Google Trends se můžete podívat na trendy ve vyhledávání. Procházejte je podle data nebo se s novou funkcí Top Charts podívejte na nejhledanější pojmy v různých kategoriích. Nově si můžete populární vyhledávání zobrazit pěkně barevně na celou obrazovku. Včera byl například extrémně populární Paul Walker, herec z Rychle a zběsile, který zemřel při autonehodě.
3. Google Correlate
Podobně jako Google Trends vám poslouží i Google Correlate. Tento nástroj vám umožňuje podívat se na vyhledávací trendy v průběhu času. Například pro dotaz „soup“ (polévka) uvidíte jasný nárůst vyhledávání v zimních měsících. Nejvíce fascinující je ale graf, který se vám vykreslí. Můžete pak snadno vyhledávat slova a vyhledávací dotazy, které mají podobnou křivku.
4. Google Think Insights
Google Think Insights je skvělým pomocníkem, který vám naservíruje velké množství různých zajímavých zdrojů. Je užitečným nástrojem pro podnikatele. Nabízí případové studie, nové poznatky, tipy, jak vylepšit vaše podnikání, a ukázky příkladných projektů. Navíc tam najdete i nástroje pro maximalizaci analýzy svého webu a reklamních kampaní. Co třeba téma Udělejte funkční web na různých platformách?
5. Google Public Data Explorer
Průzkumník veřejných událostí o sobě dost prozradí již svým názvem. Prohledává veřejné databáze z celého světa, ale filtrovat můžete samozřejmě i jenom ty v češtině. Pak můžete procházet veřejná data z Eurostatu, Českého statistického úřadu nebo Světové banky. A až najdete to, co jste hledali, necháte si vykreslit graf nebo mapu, protože vizuálně vypadají veškerá data lépe.
6. Full Value of Mobile
Full Value of Mobile je velice užitečnou kalkulačkou pro podnikatele. Umožní jim totiž spočítat, kolik jim vydělává jejich mobilní web. Pomůže analyzovat telefonní hovory, vyhledávání kamenných obchodů, stahování aplikací, přístupy z různých zařízení a návštěvnost mobilního webu. Pak vyhodnotí přínos.
7. Get Your Business Online
Get Your Business Online je iniciativa společnosti Google, jak dostat více firem na web. Chce tím podpořit ekonomiku a pomoci v růstu malým podnikům. Povzbuzuje lidi, aby podnikali online a každý měl tak k jejich podnikání přístup. Na webu této iniciativy tedy najdete seznamy různých událostí a školení. Bezplatná služba zároveň zahrnuje hosting na rok zdarma.
8. Webmaster Tools
Nástroje pro webmastery umožňují sledování stavu a provozu daného webu. Snadněji pak vytvoříte fungující web, který bude kompatibilní s Google technologiemi – tedy třeba i s vyhledáváním.
9. Schemer
Schemer je něco jako kombinace seznamu úkolů a aplikace na plánování různých akcí. Propojíte ji se svým Google+ účtem, zadáte své preference a Schemer vám začne nabízet události, které probíhají ve vašem okolí. Je to skvělý nástroj pro cestovatele, kteří toho chtějí během návštěv zvládnout co nejvíce, ale i pro ty, kteří jsou doma a chtějí si najít nějakou zábavu pro nudný den. Díky propojení s Google+ můžete sledovat, kdo z vašich přátel se zúčastní stejných věcí jako vy.
10. Google Fonts
Google Fonts nabízí open source webové fonty pro soukromé i komerční použití. Momentálně je tam dostupných 629 různých fontů. Z takového množství si jistě vyberete. Při výběru toho nejlepšího můžete fonty navíc pěkně filtrovat podle tloušťky, sklonu, šířky a písma.
11. Google Developers
Google Developers nabízí nepřeberné množství zdrojů a nástrojů, které mohou vývojáři použít. Rovněž se mohou připojit do různých skupin a navázat spolupráci s dalšími vývojáři z okolí.
12. Dart
Dart je programovací jazyk vyvinutý společností Google. Google věří tomu, že se nakonec stane jazykem moderních webových aplikací a nahradí JavaScript. Představen byl v roce 2011 a stále je ve stádiu vývoje. Dart je navrhován tak, aby byl dostatečně jednoduchý a mohli se s ním učit i začínající vývojáři.
13. Google Keep
Google Keep, aplikace představená dříve v letošním roce, vám pomůže plnit vaše úkoly. Tuto aplikaci totiž můžete jednoduše propojit s Google Drive a synchronizovat své psané, hlasové a obrázkové poznámky ve všech zařízeních. Aplikace s jednoduchým rozhraním je tou pravou volbou pro všechny, kdo si neustále potřebují něco někam psát.
14. Google Sky
Součástí aplikace Google Earth je i nástroj Google Sky, který vám umožní prozkoumat vesmírný prostor a hvězdné soustavy. Google Sky byl vypracován ve spolupráci s NASA a s pomocí snímků z Hubbleova teleskopu. Je jedním ze tří dceřiných projektů Google Earth. Další dva jsou Google Mars a Google Moon.
Zdroj: Mashable, obrázek: thesearchagents
Komentáře