Dnes vyšlo 15 článků

13 nejlepších easter eggů na webu

13 nejlepších easter eggů na webu

Easter egg, v doslovném překladu velikonoční vajíčko, je skrytá funkce programu, jež má povětšinou humorný charakter. Některé easter eggy jsou notoricky známé (uříznutá hlava Johna Romea na konci vynikajícího Dooma 2), o existenci jiných se zase mnoho let spekuluje (nahá Lara Croft, Yetti v GTA).

Také internet je plný různých easter eggů a srandiček. Pojďte se spolu s námi podívat na třináct nejlepších.

1. Konami kód

Že nevíte, co to je Konami kód? Utřete si mléko na bradě. Konamí kód je univerzální cheat, který si za dob konzole NES získal takřka kultovní status. Dal se použít například v  akční arkádě Contra.

Ale k easter eggu samotnému. Nejprve vejděte na stránku Konami Code Sites, kde budete vyzváni k zadání Konami kódu. Ten je následující: dvakrát šipka nahoru, dvakrát šipka dolů, doleva, doprava, doleva, doprava, B, A. Poté, co jej správně zadáte, budete přesměrováni na stránku se seznamem webů, kde je možno tento kód rovněž zadat. A co se stane, když jej na některé z těchto stránek zadáte? Vyzkoušejte si to.

2. Připojení k internetu se nezdařilo

Používáte prohlížeč Chrome a nedaří se vám připojit k internetu? Nezoufejte a raději zmáčkněte mezerník. Věděli jste, že je tímto způsobem možné spustit jednoduchou minihru, která vám dá alespoň na chvíli zapomenout na problémy s připojením?

Tahle minihra vás v případě nefunkčního internetu alespoň na chvíli zabaví.

Tahle minihra vás v případě nefunkčního internetu alespoň na chvíli zabaví.

3. Bláznivý e-shop

Vejděte na stránku Hema product a ve vašem prohlížeči nastane zmatek, chaos a anarchie!

4. Příkazy pro Hangouts

Ani Google Hangouts nestojí, co se skrytých funkcí týče, pozadu. Zkuste schválně zadat některý z následujících příkazů: /bikeshed, /ponystream, /shydino.

5. Dlouhá štreka

Otevřete si Google Maps v základní podobě. Jako startovní destinaci zadejte The Shire a jako cílovou Mordor. Dostanete dobrou radu nad zlato. A zadarmo.

6. Pac-Man!

Už jsme vás upozorňovali, že v rámci Google Maps je možné zahrát si klasiku všech klasik jménem Pac-Man. Napíšeme to ovšem ještě jednou, poněvadž to je easter egg jak vyšitý.

Mapy získávají díky Pac-Manovi zcela nový rozměr.

Mapy získávají díky Pac-Manovi zcela nový rozměr.

7. Jedenáct z deseti

Na známé stránce IMDb si vyhledejte snímek This Is Spinal Tap. Jedná se o jediný film v databázi, který obsahuje i možnost hodnocení jedenáct. Tuto možnost však nelze zvolit. Jedná se jen o skrytý vtípek.

8. Hrátky s jazyky

Facebook nabízí mnoho jazykových nastavení. Kromě těch klasických také lahůdky jako například Pirátština. Je trochu škoda, že tyto mutace jsou dostupné pouze v anglické verzi.

9. Mindfuck dle sládka

Vstupte na stránky Black Acre Brewing a zvolte možnost „Není mi 21 let“.

10. Vtipné updaty aplikace Spotify

Myslíme, že tohle nepotřebuje komentář.

No comment

No comment

11. Facebook globus

Věděli jste, že ikonka planety v pravém horním rohu stránky Facebook se mění podle toho, kde na světě se nacházíte?

12. Kniha Mozilly

Do vyhledávací lišty v prohlížeči Firefox napište „about:mozilla“. Možná se díky tomu obrátíte na víru pravou.

13. Svatá kniha robotů

Do vyhledávací lišty v prohlížeči Firefox napište „about:robots“.

Zdroj: BuzzFeed

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru