12 typů prokrastinátorů

Prokrastinace je nepřítelem produktivity. Existuje mnoho možností, jak ji provádět, každý si najde nějakou. U počítače to jde obzvlášť lehko, stačí se začíst do něčeho zajímavého, na co narazíte, nebo se pustit do prozkoumávání profilu té hezké slečny na Facebooku. Minuty plynou a práce se sama neudělá.

Vězte však, že prokrastinace není nic, za co byste se měli stydět. Dělá to každý, ale každý má svůj jedinečný způsob, jak maximalizovat ztrátu času a vyhnout se pracovním povinnostem.

Angela Liao dala na 20px dohromady dvanáct typů prokrastinátorů. Jak sama poznamenala, je vlastně stylové, že s nakreslením jejich postaviček také pěkně dlouho otálela.

A jak jste na tom vy? Děláte si seznamy, ztrácíte čas na sociálních sítích, hrajete hry, jíte, brouzdáte po internetu, sledujete televizi nebo prostě panikaříte? A nebo máte ještě nějakou speciální atypickou činnost, kterou ztrácíte čas, a není zde uvedená?

procrastinators

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru