Dnes vyšlo 15 článků

11letý chlapec týdně vydělá přes 38 000 korun, založil značku pro děti, napsal knihu a prodává sladkosti

Před mladými podnikateli, jejichž obchod vzkvétá, smeká klobouk celá podnikatelská branže. Stejného obdivu se dočkal jedenáctiletý chlapec Henry Patterson, jehož příběh se může zdát jako vymyšlená pohádka. Nicméně, příběh je skutečný a Henry si zaslouží obdiv. Během jednoho týdne si vydělá více než 1 000 liber (cca 38 000 korun) a za měsíc má větší příjem než kterýkoliv dospělý jedinec.

Henryho Pattersona zajímá trh a byznys již od útlého věku. V sedmi letech začal prodávat hnůj, ale od prodeje hnoje přešel po několika měsících na prodej sladkostí. A tohoto odvětví se drží dodnes.

PAY-Henry-Patterson

Henry ve svém obchodě

Prodej sladkostí není jeho jedinou zálibou. Založil si virtuální obchod na známém portálu eBay, kde začal prodávat předměty zakoupené v podomních výprodejích. Ani sladkosti, ani virtuální obchod nepředstavují hlavní zdroj příjmů, protože Henry si před několika měsících otevřel první kamennou prodejnu pod názvem Not Before Tea. Jeho roční obrat se pohybuje kolem 65 000 liber (cca 2 080 000 Kč). V obchodě prodává suvenýry pro děti. Jedenáctiletý chlapec napsal také vlastní knihu, která zažívá obrovský úspěch.

PAY-Henry-Patterson (2)

Je mu 11 a je úspěšnější než jakýkoliv jiný dospělý člověk

Sám jedenáctiletý mladík přiznal, že za oblíbeností jeho knihy stojí fakt, že ji napsalo dítě (on sám). Ostatní děti si raději koupí takovou knížku než jiné dětské knížky. Dále spustil na YouTube kanál zvaný NBTV. První peníze, které si vydělal, investoval do štěňátka, po kterém toužil.

PAY-Henry-Patterson (1)

Henry dělá to, co ho baví a naplňuje

Henry v loňském roce získal titul ambiciózního mladého podnikatele. O mladém Henrym ještě uslyšíme a doufáme, že ne jednou.

Zdroj / Foto: Mirror

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru