11letá dívka ručně generuje hesla

Jedenáctileté dívky se po návratu ze školy vrhnou na domácí úkoly a po splnění svých povinností si hrají s hračkami. Nicméně, jedenáctiletá Mira Modi má jinou zálibu. Místo panenek si hraje s herní kostkou, se kterou generuje silná hesla. Jedno vygenerované heslo prodává za dva dolary. A byznys jí pravděpodobně rozkvétá.

Možná se vám podnikání malé slečny zdá jako vtip. Možná úspěchu dívky napomáhá známé jméno její matky Julie Angwinové, která v oblasti bezpečnosti působí dlouhá léta. Julia Angwinová napsala také knihu Dragnet Nation, kterou věnovala NSA.

Mira-Modi

Jedenáctiletá Mira Modi prodává ručně vygenerovaná hesla za 2 dolary.

V čem je heslo generované jedenáctiletou dívkou jiné než heslo, které vám vygeneruje internetový generátor? Mira Modi používá klasickou metodu diceware, nikoliv počítačový algoritmus. Náhodný výběr mají na starosti hody kostkou, přičemž číselnými kombinacemi dívka vybere jedno anglického slovo z dicewarového seznamu. Proces několikrát opakuje a slova náhodně seřadí. Výsledkem je dostatečně dlouhé jméno, které se dá navíc snadno zapamatovat.

Obchod mladé slečně skutečně funguje, neboť o ní napsal i magazín Ars Technika, který se lacinějšími tématy rozhodně nezabývá.

Zdroj / Foto: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru