11 věcí, které potřebujete k tomu, abyste pracovali v Googlu za $100000 měsíčně

Kdo by nechtěl pracovat v Googlu, že? Je to perspektivní celosvětově působící firma a platy tam samozřejmě nemají špatné. Jenže oni si ty desítky tisíc dolarů měsíčně skutečně zaslouží. Pokud chcete pracovat v Googlu, musíte být špička ve svém oboru.

Stážisté v Googlu začínají s měsíčními platy 70 – 90 tisíc dolarů! Softwaroví inženýři si běžně přijdou na $118 000 a vedoucí softwaroví inženýři mají průměrný plat $152 985. Jenže dostat se na takové místo není vůbec snadné.Společnost ročně obdrží zhruba 2,5 milionu žádostí o zaměstnání, ale přijme jen okolo 4000 lidí.

Všichni potenciální Googlisté ale mají štěstí. Google totiž nedávno vydal seznam dovedností, které chce u svých potenciálních softwarových inženýrů vidět.

“Abyste byli úspěšným softwarovým inženýrem, je důležité mít solidní základ v informatice,” tvrdí společnost.

No to je asi samozřejmost, ne? Ale co dál? Něco konkrétnějšího by nebylo? Tady je seznam jedenácti dovedností, které byste měli zvládnout, pokud to v Googlu vůbec chcete zkoušet.

 1. Zvládnutí základů. Máme to tu zase, přece jen je to nutnost. Musíte mít všeobecný přehled o informačních technologiích.
 2. Naučte se aspoň jeden objektově orientovaný programovací jazyk. Nejlepší bude C++, Java nebo Python.
 3. Přidejte další programovací jazyky. Hodit se vám bude JavaScript, Ruby, ale třeba i HTML a CSS.
 4. Musíte umět testovat svůj kód. Google chce, abyste byli schopní odhalit své chyby, testovat různé věci a opravovat software.
 5. Matematika. Ať chcete nebo ne, spousta počítačových věd čerpá z matematiky. Potřebujete taky logické uvažování.
 6. Porozumějte algoritmům a datovým strukturám. Google chce, abyste něco věděli o základních datových typech a řadících algoritmech, jako je řazení záměnou nebo například slučováním.
 7. Seznamte se s operačními systémy. Nejlépe se všemi, protože kde je počítač, tam je i operační systém.
 8. Zamilujte si umělou inteligenci. Google roboty totiiž taky miluje.
 9. Naučte se vytvářet kompilátory. Prý vám nestačí vědět, jak je program zapsán ve vyšším programovacím jazyku, potřebujete znát i to, jak je zapsán strojovým kódem.
 10. Zvládněte šifrování. Kybernetická bezpečnost je pro Google dost zásadní, takže bez kryptografie se neobejdete.
 11. Naučte se paralelní programování. Je totiž schopné provádět tunu výpočtů zároveň, takže je velmi výkonné.

Tak co? Máte na to?

Zdroj: BusinessInsider

Komentáře

Nahoru