11 tipů, jak dostat z vašeho iPhonu maximum

S vaším milovaným iPhone můžete dělat spoustu věcí. Ale existuje fůra vlastností, které nemusí být hned tak zřejmé. Jakmile chcete dostat opravdu všechno z vašeho miláčka, tak jste na správném místě. Chytré telefony neslouží jenom na volání a psaní textovek, a u iPhonu to platí dvojnásob. 

Při představování telefonu nemají prezentéři celou věčnost, aby vám představili vše, co telefon dokáže a skrývá. Většinou ukazují jenom hlavní a nové prvky a vlastnosti telefonu, které jsou oproti konkurenci lepší anebo zcela nové. Na veškeré novinky, paštičky a vychytávky přicházíte až časem, když brouzdáte na webu nebo studujete váš mobil. Pojďme se tedy podívat na pár tipů, kde a jak využívat věci, které nejspíš neznáte. 

1) Jakmile je váš iPhone v režimu letadlo, tak se nabíjí o něco rychleji. Přejeďte tedy směrem nahoru ze spodní části obrazovky, klepněte na ikonu letounu na levé straně. Jakmile bude režim aktivovaný, tak by se měl telefon nabíjet o něco rychleji.

your-phone-charges-a-little-faster-if-its-in-airplane-mode-swipe-up-from-the-bottom-of-the-screen-tap-the-airplane-icon-on-the-left-turning-this-feature-on-on-when-you-need-to-charge-it-a-little-bit-faster

Režim letadlo na iPhonu, zdroj: businessinsider.com

 

2) Zapněte hlasovou asistentku Siri a řekněte ji, ať vám přečte vaše emaily (anglicky samozřejmě). Siri vám nejdříve přečte jméno odesílatele, datum a čas přijetí a předmět emailu. Pokud budete chtít odpovědět, Siri vás bude poslouchat a odešle vaši odpověď za vás.

activate-siri-and-say-read-my-email-siri-will-read-the-name-of-the-sender-time-and-date-as-well-as-the-subject-of-the-email-if-you-want-to-reply-siri-will-listen-to-your-response-and-send-it-for-you

Hlasová asistentka Siri přečte a odpoví na vaše emaily, zdroj: businessinsider.com

 

3) Další služba od Siri. Řekněte ji stejně jako u emailů, že chcete přečíst zprávy. Pokud budou nějaké nové, Siri vám přečte jméno odesílatele, čas, datum a obsah zprávy.

tell-siri-to-read-imessages-too-if-you-have-a-new-text-siri-tells-you-who-it-is-from-and-what-it-said

Siri vám dokáže přečíst také vaše nové textové zprávy, zdroj: businessinsider.com

 

4) Jakmile píšete SMS nebo e-mail, tak když rychle zatřesete mobilem doleva a doprava, tak se vrátí poslední krok, co jste napsali. Docela praktické.

when-composing-a-text-or-email-shake-your-phone-left-and-right-to-quickly-undo-something-you-just-typed

Zatřesením telefonu do stran se vrátíte o krok zpět, zdroj: businessinsider.com

 

5) Když přejedete prstem doleva, tak se u vašich zpráv zobrazí čas odeslání.

you-can-swipe-to-the-left-to-view-time-stamps-of-texts-too

Přejeďte prstem doleva a u zpráv se vám zobrazí čas odeslání, zdroj: businessinsider.com

 

6) Dalším tipem je, že jakmile poklepete na home button, tak se vám ukáže historie spuštěných aplikací, normálka. Ale aplikace se shromažďují v chronologickém pořadí – tedy v časovém pořadí, v jakém byly spuštěny.

you-can-check-your-app-history-by-double-tapping-the-iphones-home-button-a-sideways-scrolling-list-will-appear-on-screen-this-shows-the-last-apps-you-used-in-chronological-order

Chronologické řazení spuštěných aplikací, zdroj: businessinsider.com

 

7) Jakmile vás někdo otravuje, tak ho můžete zcela jednoduše zablokovat. Najděte jeho číslo v seznamu kontaktů, klepněte na název, přejděte do dolní části obrazovky a aktivujte funkci “Block Caller”, a od teď se vám nedovolá.

you-can-completely-block-someone-from-calling-you-find-the-the-contact-in-your-phone-book-tap-the-name-and-go-to-the-bottom-of-the-screen-activate-the-block-caller-feature-that-person-cant-talk-to-you-at-all-now

Blokování kontaktů, zdroj: businessinsider.com

 

8) Chcete mít chvilku klidu, aby vás nikdo nerušil? Přejděte do Nastavení > Nerušit. Tato funkce zabrání přijímání telefonních hovorů a upozornění, zatímco je telefon uzamčen.

want-some-quiet-time-go-to-settings--do-not-disturb-this-feature-prevents-phone-calls-and-alerts-from-coming-through-while-your-phone-is-locked

Funkce nerušit a nikdo se vám nedovolá, zdroj: businessinsider.com

 

9) Jakmile vás nebaví ženský hlas a přízvuk Siri, tak to můžete jednoduše změnit. Přejděte do Nastavení > Obecné a zadejte možnost Siri. Nyní máte možnost změnit hlas, pohlaví, jazyk který Siri používá.

you-can-change-siris-voice-too-go-to-settings--general-and-then-enter-the-siri-option-youll-be-able-to-change-the-gender-and-language-that-siri-uses-as-well

Změna jazyka, pohlaví, kterým mluví asistentka Siri, zdroj: businessinsider.com

 

 

10) Jděte do App Storu na vašem iPhonu, klepněte na tlačítko “Near Me” (Blízko mě) naspodu obrazovky. Zde uvidíte seznam nejpopulárnějších aplikací, které jsou používány ve vaší blízkosti.

go-to-the-app-store-on-your-iphone-tap-near-me-at-the-bottom-youll-see-a-list-of-the-most-popular-apps-being-used-close-by

Nejpoužívanější aplikace ve vašem okolí, zdroj: businessinsider.com

 

11) Když otevřete vyhledávací panel na obrazovce a zadáte do vyhledávacího řádku hvězdičku, tak uvidíte všechny aplikace a hudbu, které jste uložili. Je to mnohem rychlejší, než rolování stránek a složek plných aplikací.

swipe-down-on-the-screen-to-get-the-search-bar-to-appear-type-an-asterisk-into-the-search-bar-to-see-all-the-apps-and-music-you-have-saved-its-much-faster-than-scrolling-through-pages-and-folders-full-of-apps

Seznam uložených aplikací a hudby, zdroj: businessinsider.com

zdroj: businessinsider.com

Komentáře

Nahoru