Dnes vyšlo 15 článků

11 nejhodnotnějších startupů na světě

Wall Street Journal sestavil žebříček miliardových startupů. Najdeme tam například známý DropBox, Pinterest nebo Snapchat.

Úplně na prvním místě se umístil startup Uber. Tento startup se zabývá poskytováním taxislužeb ve více než 53 zemích a více než 200 městech. Uber využívá inovativní způsob kontaktu se zákazníky a to mobilní aplikaci, pomocí které zákazník odešle požadavek a najde nejbližšího řidiče. V České republice tuto aplikaci můžete využít například v Praze. Uber získával peníze jako o život, mezi největší investory patří například Benchmark Capital, Menlo Ventures nebo Google Ventures. Tento startup má v současné době hodnotu 51 miliard dolarů.

uber

Hned na druhém místě se umístil startup Xiaomi. Tento čínský tygr se svými smartphony působí na trhu už 5 let. Zařízení Xiaomi se řadí mezi TOP třídu mobilních telefonů, které používají operační systém Android. Tato značka získala od roku 2010 mnoho fanoušků, kteří na jejich výrobky nedají dopustit. Investice této společnosti šplhají až na hodnotu 1,4 miliardy. Tento startup má v současné době hodnotu 46 miliard dolarů.

MK-CR759_XIAOMI_J_20141229180943

Za startupy Uber a Xiaomi následuje startup AirBnB. AirBnB je místo, kde se setkávají potenciální nájemci s nájemníky. Tato aplikace už je dostupná ve více než 190 zemích světa. Současná hodnota tohoto startupu se vyšplhala až na 25,5 miliard dolarů.

Airbnb

Palantir, pro mnohé poněkud neznámý startup. Jedná se o startup, který se zabývá analýzou dat. Mezi jejich největší zákazníky patří státní agentury, jako je například CIA nebo FBI. Současná hodnota tohoto startupu je 20 miliard dolarů.

Snapchat je mezi dospívajícími považován za jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí. Tato aplikace je známá sdílením fotek s přáteli, které se po několika vteřinách samy smažou. Současná hodnota tohoto startupu je 16 miliard dolarů.

snapchat-iphone

Startup Didi Kuaidi vznikl spojením dvou největších čínských služeb, které se zaměřují na zlepšující život lidem s auty i bez nich. Tento startup můžeme přirovnat k Lyftu nebo Uberu. Současná hodnota tohoto startupu je 16 miliard dolarů.

1449161442119620-chinas-didi-kuaidi-to-expand-its-carhailing-service-in-chinese-market

Flipkart, je e-commercce síť, která se specializuje na obsah, jako jsou například elektronika, knihy a hudba. CEO Saschin Bansal dokázal zhodnotit svou společnost z investicí 3,15 miliardy na současnou hodnotu 15 miliard.

General Images of Flipkart As India's Largest Online Retailer Said To Buy Competitor Myntra

SpaceX je druhé, méně známé dítě Elona Muska. Tento startup Musk založil v roce 2002 a od té doby se hodnota tohoto startupu vyšplhala až na 10 miliard dolarů. Tato aplikace se zabývá vývojem technologií pro dobývání vesmíru a nově pracují na úplně novém způsobu dopravy Hyperloop.

lxshr2p

Pinterest je oblíbená aplikace na sdílení obrázků online. Na této sociální síti můžete nasbírat mnoho inspirace co se týče doplňků do domácnosti, tipy na vaření, fitness rady a plno dalších. Obrázky, které vás zaujmou si poté můžete připnout a díky tomu se k nim kdykoliv dostanete znova. Současná hodnota tohoto startupu je 11 miliard dolarů.

pinterest-marketing

DropBox je pro mnohé určitě denní záležitostí. Tato aplikace nabízí jednoduchý způsob jak uložit a následně sdílet soubory na internetu. DropBox používá více jako 200 milionů uživatelů. Současná hodnota tohoto startupu je 10 miliard dolarů.

dropbox

WeWork, je startup, který byl založen v roce 2010. WeWork pronajímá co-workingové prostory jak společnostem, tak i jednotlivcům. Současná hodnota se vyšplhala až na 10 miliard dolarů.

20131211_WeWork_222_Broadway-37_jpgZdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru