11 free nástrojů, jak stáhnout video z Facebooku

Určitě vás nepřekvapí tvrzení, že mediální obsah je na sociálních sítích stále oblíbenější. Občas narazíte na opravdu vtipná videa, která si chcete uložit pro pozdější přehrávání, abyste je ukázali například svým přátelům, nebo si ho vložili na svou webovou stránku. Pokud se však bojíte, že bude na druhý den odstraněno, potom si ho stáhněte do počítače.

Existuje spousta různých nástrojů, prostřednictvím nichž se dá stáhnout video do počítače. Stačí si vybrat buď nějaký online nástroj, aplikaci či program. Podívejte se na deset nejoblíbenějších způsobů, jak stáhnout video z Facebooku.

Potom si můžete stažené video nahrát na svůj web, jako jsme to udělali i my s tímto virální videem:

Online nástroje

1. SaveVideo.me

Po otevření videa na Facebooku zkopírujte jeho adresu a adresu vložte do pole uvedeného na stránce SaveVideo.me. Poté klikněte na Download, pravým tlačítkem klikněte na formát, v jakém chcete video stáhnout, a vyberte možnost Uložit jako. Prostřednictvím této webové stránky stáhnete videa nejen z Facebooku, ale i z dalších 32 portálů.

SaveVideo

2. DownVids.net

Zkopírujte si adresu videa, vložte ji do připraveného pole na stránce DownVids.net a klikněte na tlačítko Download this Video. Video by se vám mělo stáhnout ve formát MP4 do počítače.

DownVids

3. SaveFrom.net

Zkopírujte si adresu videa, vložte ji do vyhrazeného pole na stránce SaveFrom.net a klikněte na šipku vedle tohoto pole. Zobrazí se vám nabídka, v jakém formátu chcete video stáhnout, a potom kliknete na tlačítko Download.

SaveFrom

Stahování soukromých videí

4. GetFbStuff

Jestliže si chcete stáhnout soukromé video nějakého vašeho kamaráda, potom stačí postupovat podle návodu, který zveřejnil portál GetFBStuff. Otevřete si dané video v nové kartě, pravým tlačítkem myši zvolíte zobrazení zdrojového kódu (klávesová zkratka CTRL+U). Celý zdrojový kód zkopírujte a vložte ho do stránky GetFBStuff. Jakmile kliknete na tlačítko Download, zobrazí se vám nabídka, zda chcete video stáhnout v HD či SD kvalitě.

GetFbStuff

Rozšíření pro Google Chrome

5. Download Facebook Video

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, potom si stačí nainstalovat rozšíření Download Facebook Video. Po přidání tohoto rozšíření se vám vpravo nahoře ukáže ikona stažení. Jakmile si zobrazíte webovou stránku s videem, kliknete na tlačítko vpravo nahoře v Google Chromu, zvolíte Get Video, zobrazí se vám možnosti, které video chcete stáhnout. Poté kliknete na Down u konkrétního videa, a to se vám stáhne do počítače. Občas se tam objeví více videí, protože se na stránce v pravé části zobrazují i související videa, která tento nástroj detekuje také.

download facebook video

Rozšíření pro Mozillu Firefox

6. Download Flash and Video

Rozšíření Download Flash and Video funguje na podobném principu jako rozšíření Download Facebook Video. Stačí nainstalovat rozšíření, pravděpodobně to po vás bude chtít restartovat prohlížeč, otevřít stránku s videem a vpravo nahoře kliknout na ikonku nástroje Download Flash and Video. U vybraného videa kliknete na tlačítko stažení.

Download-Flash-and-Video

Aplikace pro Android

7. Video Downloader for Facebook

Do aplikace v smartphone se přihlásíte pomocí svého Facebook účtu, a pak budete mít detailní přístup ke všem videím, které na svém Facebooku máte. Můžete je přehledně prohlížet podle toho, zda se jedná o vaše vlastní videa, videa vašich přátel či stránek, které sledujete. Má to ale jeden háček. Pokud chcete video stáhnout, budete ho muset nejdřív sami sdílet.

Video-Downloader-For-Facebook

8. MyVideo Downloader for Facebook

Aplikace projde celou vaši hlavní stránku/přátele/stránky/skupiny a zobrazí všechna videa, která se tam nachází. Můžete je stahovat buď jednotlivě nebo všechna naráz – jednoduše zaškrtnete ta, která potřebujete.

MyVideoDownloader-for-Facebook

Programy pro počítač

9. 5Kplayer

Abyste si mohli stáhnout videa z Facebooku do počítače, nejprve si musíte stáhnout stáhnou program od 5KPlayer. Jaké má program výhody? Ve své základní verzi je zdarma. Video můžete konvertovat do různých formátů. Stáhnout si můžete videa jak z Facebooku, tak z YouTube a dalších platforem. Oproti jiným programům je nespornou výhodou, že si můžete video sdílet do více zařízení např. PC, smartphone, TV. Stažený soubor se vám uloží v kvalitě, v jaké si zvolíte.

5K

10. Freemaker

Těžko říct, zda stahování a instalace nějakého programu stojí za námahu, když to jde online. Tento program je docela povedený. Budete se muset přihlásit přes Facebook, a pak už to půjde samo. Stahování je vcelku rychlé, ale problém nastane, pokud budete chtít video konvertovat do jiného formátu. Bude nutné doinstalovat další rozšíření.

Freemake-Video-Downloader11. 4K Video Downloader

Povedeným programem je 4K Video Downloader, který si musíte nainstalovat do počítače. První přejděte na webovou stránku s videem a zkopírujte adresu, poté jděte do programu, klikněte na tlačítko Paste Link a zobrazí se vám video, které chcete stáhnout. Zvolíte požadovanou kvalitu, formát a místo, kam se má video uložit.

4k video downloader

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru