11 důvodů, proč v roce 2014 zrušit Facebook

Také jste podlehli magickému kouzlu „Knihy tváří“, která se tváří, že jste středem pozornosti a že můžete poznat spoustu zajímavých lidí? Následující článek vám vysvětluje, proč vás to může mrzet.

zrusit_facebook

1. Nikdo už vlastně nechce číst, co děláte.

Mladí lidé nemají na Facebook čas, říkají američtí teenageři. Když si chtějí přečíst něčí názor, jdou na Twitter, a když chtějí vidět jenom obrázky, mají na to Instagram.

Náš názor: Nejste adolescent, ani Američan? Tak vneste na Facebook českou (moravskou, slezskou) vtipnost a zůstaňte tam, chcete-li.

2. Facebook vás připravuje o soukromí

Když jste na FB pod svým skutečným jménem, mohou vás sledovat z práce, ale také různí psychopatičtí stalkeři, kterým se znelíbíte, nebo naopak líbíte až moc. Krom toho FB změnil nastavení soukromí – odstranil možnost skrýt vaše jméno, když vás někdo hledá. Jestliže nechcete, aby vám někteří lidé nevstupovali na profil, musíte je zablokovat. Nebo si změnit jméno a nepoužívat skutečné.

3. Rodiče mohou sledovat každý pohyb svých potomků

Pozor, vaši rodiče, ba i babičky a dědečkové jsou na facebooku!

4. Rodiče mohou přeposílat fotky, které syn nebo dcera určitě nechtějí sdílet

Někoho může docela znervóznit, když zjistí, že fotka, kde sedí na nočníku coby malé batole, dostala 50 lajků.

5. FB si podrží stopy i toho, co nesdílíte.

Napíšete něco na FB, pak si to rozmyslíte, nezveřejníte, ale text tam stejně může být nějakou dobu uložen. Podle informačního vědce Sauvika Dase tato smazaná data jsou dostupná, pokud jste napsali více než 5 písmen, minimálně dalších 10 minut.

6. Facebook vám kazí pohled na svět

Jeden vědecký výzkum zjistil, že častí uživatelé FB nepatří k nejšťastnějším lidem. Vědci zjistili, že se váš pohled na svět zhoršuje, když jste uživatel FB. Ovšem, je to jenom výzkum, který se ptal na subjektivní názor.

7. Vůbec neznáte lidi, kteří se s vámi chtějí „přátelit“.

Status „přítel“ může obsahovat lidi, kterým byste se radši vyhnuli, kdybyste je opravdu znali. Taková je ale strategie FB.

8. Můžete mít 1000 „přátel“, ale z toho znáte osobně nebo vás zajímá tak 20 lidí.

Objevují se tam narozeniny lidí, o kterých nic nevíte. Potkali jste je v hospodě a pak to zaspali nebo co? Zkuste to zredukovat. Já jsem jednou mezi svými přáteli při redukci ze 300 na 100 objevil jednoho nebožtíka. Ať odpočívá v pokoji.

9. Přátelé vám oznamují, že mají nového partnera

To vás může opravdu rozhodit, protože si uvědomíte, že váš vztah stojí za houby nebo že už jste nějak dlouho na ocet. Jak to že ještě nejsem vdaná? Co je na mě špatného? Do mysli se vám vtírají tyto destruktivní myšlenky, které by vás jinak vůbec nenapadly. Žijete přece docela spokojeně. Jenomže minimálně tři lidi denně vám oznamují, že jsou s někým šťastní, zasnoubily se nebo oženily/vdaly. Nechutné!

10. Příliš mnoho inzerce je pěkná otrava

Když vám přichází příliš mnoho placené inzerce, která vás vůbec nezajímá, je to nepříjemné, proto přece na Fb nejste! FB začal nedávno testovat reklamu na videu, které se začne samo automaticky přehrávat. ´Je možné to zablokovat užitím „flash blocker“.

11. Rozejít se s někým je s FB těžší

Dokud neexistovaly sociální sítě, lidé se rozcházeli snáze, protože se neviděli. Bylo snazší se otřepat a začít nový život. Nemuseli vidět tvář druhého člověka – jenomže to na FB nejde. Člověk, který vám „zlomil srdce“, tam pořád je a někteří s oblibou informují – o všem, co dělají. Nejhorší je, když se od něj nedokážete odpoutat a lezete pořád na jeho profil, tak to máte problém.

zdroj: převzato z  pravdu.cz

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru