104letá blogerka ze Švédska dobývá internet

Dagny Carlssonová si v 99 letech pořídila počítač, aby nemyslela na vlastní smrt. S počítačem i internetem se velice rychle spřátelila, přičemž dnes ve 104 letech je nejstarší blogerkou světa. Dokonce o ní v roce 2015 vznikl dokument „Život začíná po stovce“, který uvedl festival Jeden svět.

U počítače sedí den co den. Aby viděla na monitor, používá tlusté dioptrické brýle, které někdy na malá písmenka nestačí, a tak občas sáhne i po lupě. Slabý zrak je jediný zdravotní problém této jinak čiperné stařenky, která nepotřebuje ani chodítko. Večer se věnuje blogování. Svým fanouškům každý den přináší různé příběhy, někdy vzpomíná na dětství, jindy zase na cestování. Občas napíše něco o vaření anebo se pochlubí novými bytovými doplňky.

i285415639346315363._szw565h2600_

Zdroj: Bojan

„Džíny jsou víceúčelové kalhoty pro mladé i staré, bohaté i chudé. Já sama jsem džíny nikdy nevlastnila. Můj manžel je kategoricky odmítal nosit. Zastával totiž názor, že jsou to pracovní kalhoty a nic víc. Můj názor na ně to rozhodně ovlivnilo. Teď jsem se jim ale rozhodla dát šanci,“ rozpovídala se Dagny v článku o džínách.

V internetovém světě stařenka vystupuje pod přezdívkou Bojan a pod ní provozuje i svůj blog. Za čtyři roky existence blog získal přes dva miliony návštěv. A díky Google překladači značnou část návštěvníků tvoří lidé ze zahraničí. O švédské blogerce, která si zaslouží uznání, píšou domácí i světová média. Dokonce byla pozvaná do talkshow, zábavných soutěží a veřejných debat. Dostala vedlejší roli ve filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Tímto chce 104letá blogerka inspirovat starší generaci, že nikdy není na nic pozdě.

i285415639346718559._szw565h3500_

Zdroj: Bojan

Vedle blogování Dagny pořádá počítačové kurzy pro seniory, v jejichž rámci učí starší lidi zacházet s e-mailem, čistit harddisk a další základní úkony.

Od smrti druhého manžela neměla žádného partnera, a proto se rozhodla založit si profil na internetové seznamce. Vtipkuje však, že ve svém věku nehledá dlouhodobý vztah. Ale další životní lásku nenašla na internetu, ale v čekárně u doktora.

Zdroj: Český rozhlas

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru