10 zemí s největším přístupem k rychlému internetu

10 zemí s největším přístupem k rychlému internetu

Internet je pro nás velmi důležitý. Dokonce podle mnoha lidí by měl internet být základním lidským právem. Nicméně důležitá je i rychlost, ve které je dostupná. V této infografice se dozvíte, ve kterých státech lze nejjednodušeji sehnat rychlý internet.

Jako první je třeba definovat rychlý internet. Ten je v této statistice vymezen jako 10Mb/s. Což není nijak závratně vysoké číslo, ale pořád to je vcelku slušná rychlost. Na prvním místě se umístila Jižní Korea.

Zde rychlosti 10Mb/s dosahuje téměř polovina uživatelů internetu – 45% lidí. Těsně za ním je další asijský stát, Japonsko, se 43 procenty. Nicméně na dalších 4 místech jsou už státy Evropy. A je mezi nimi i Česká Republika.

Graf - Rychlost internetu

V našem státe dosahuje rychlosti 10Mb/s nebo více 27% uživatelů internetu. Což je asi 1 ze čtyř. Na první pohled se to zdá málo, ale vzhledem k tomu, že v Evropě zaujímame 3. místo, tak je to slušný výsledek.

Spojené státy americké jsou až na osmém místě s 24 procenty. Na první pohled se to zdá málo. Nicméně je třeba se zamyslet nad tím,kolik zde žije lidí a že kromě velkých mětských aglomerací jsou zde i pouště či města o malém počtu obyvatel.

TOP 10 státu uzavírá další Evropský stát – Velká Británie. Zde této rychlosti dosahuje 23% uživatelů internetu.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru