Dnes vyšlo 15 článků

10. září vaše oblíbené weby na den vypnou

Už příští týden. Ten den se blíží. Jedny z nejnavštěvovanějších webů, jako jsou Vimeo nebo Reddit, se zúčastní protestu Internet Slowdown. Chtějí tím dát americkým úřadům jasně najevo, že mají změnit své stanovisko ohledně návrhu rychlejšího internetu pro některé společnosti.

Weby, které se do protestu zapojí, budou mít na svých stránkách 10. září jen prvek, který značí načítání.

loading

A proč?

No protože v Americe vymýšlí takovou zajímavou věc. Zajímavá je samozřejmě pouze pro ty movitější. Běžní lidé na ní dost prodělají. Americké úřady totiž chtějí povolit vytvořit dvoustupňový internet – „pomalé pruhy“ by měly být pro většinu lidí, ty „rychlé“ jen pro vybrané, kteří si jsou ochotni za rychlejší služby připlatit.

Ale není to jen o rychlosti. Podle nových pravidel by se američtí občané museli smířit s tím, že jim někdo bude kontrolovat online obsah a aplikace nebo blokovat obsah třeba z politických důvodů.

Tak se nedivte, že se do protestu chystají zapojit největší internetové společnosti – Etsy, Kickstarter, Mozilla, Reddit, Imgur, Foursquare, Vimeo nebo WordPress. Ti všichni ve čtvrtek oznámili, že se připojí. Chtějí ukázat, jak by to mohlo vypadat, kdyby navrhovaná pravidla FCC (amerického telekomunikačního úřadu) vstoupila v platnost.

Nicméně FCC ponechal otázku otevřenou. Takže věřme, že pokud dojde k protestu, nakonec vše zůstane tak, jak je to v současné době…

Zdroje: Dailydot, RT

Komentáře

Nahoru