10 výhod Twitteru oproti Facebooku. Kdo je lepší?

10 výhod Twitteru oproti Facebooku. Kdo je lepší?

Již dlouhou dobu se spekuluje o tom, co je lepší. Zda Twitter nebo Facebook. Je to jenom na vás. Na Twitteru nemusíte číst kilometrové slohovky, protože to prostě tweety nepovolují. Můžete si užít obsahu bez cenzury, atp.

Poměrně velké množství uživatelů sociálních sítí se nemůže smířit s tím, že Facebook není  jediným. Na scénu nastoupily i další sociální sítě, které netřeba představovat. Avšak často se uvádí, že takovým přímým konkurentem oblíbeného Facebooku je Twitter. Avšak otázka, proč je přímým konkurentem? Co ho tím činí? A kdo z nich je lepší?

Abych pravdu řekl, na tyto otázky si musíte říci odpověď sami, avšak proč se vůbec připojit na Twitter? 

1. Příspěvky o velikosti 140 znaků, žádné slohovky

Prvním důvodem, proč se připojit na Twitter, je bezesporu stručnost. Asi nikoho na Facebooku nebaví číst otravné slohovky na nesmyslná témata. Na Twitteru tomu tak není, každý Tweet je omezen na 140 znaků.

Screenshot_2

2. Žádné skrývání, ale přehlednost

Obecně je známo, že Facebook zakrývá poměrně velké množství informací a interakcí od přátel. Na Twitteru tomu tak není. Prostě, kdo co postne, to se vám zobrazí.

3. Informace z první ruky

Asi jednou z nejlepších zdrojů informací pro novináře jsou právě sociální sítě. A vzhledem k tomu, že Facebook často skrývá příspěvky, tak je možné s jistotou říci, že na Twitteru se o např. havárii letadla či ropného tankeru dozvíte jako první.

4. V jednoduchosti je krása

Značnou výhodou Twitteru je bezesporu jeho jednoduchost. Nemusíte zde zdlouhavě nastavovat soukromí a podobné věci. Prostě, co napíšete, vidí celý svět!

5. Kouzlo digitálních věků – hashtag

Jistým kouzlem digitálního věku jsou bezesporu hashtagy, díky kterým se mohou příspěvky poměrně lehce dohledat. Jak asi víte, označující se křížkem #. Kouzlo hashtagů spočívá v tom, že když chcete hledat nějakou věc (například všechny Tweety o MS ve fotbale), stačí napsat #msfotbal.

hashtag-facebook

6. Takřka žádná cenzura

Oproti Facebooku má Twitter především pro muže velké plus. Tím je bezesporu minimální cenzura obsahu. Zatímco na Facebooku nemůžete ukázat ani bradavky, na Twitteru to vůbec nevadí. Možná je to výhoda zároveň s nevýhodou. Asi proto je Twitter neoblíbenější sociální sítí pornohereček…

twitter-can-now-censor-tweets-by-country

7. Jednodušší sledování celebrit

Nejsledovanějšími profily Twitteru jsou bezesporu celebrity. Oproti Facebooku to je také mnohem jednodušší. Díky Tweetům můžete sledovat zákulisí života vašich oblíbených celebrit. Ať to jsou herečky, politici, zpěvačky, sportovci a další.

8. S Twitterem budete vypadat lépe

Dalším významným plusem Twitteru je originalita. Asi je jasné, že když někam přijdete a řeknete, že máte Facebook, nikdo si z toho nesedne. Avšak, když řeknete, že máte i Twitter, hned bude vypadat, jako moderní lidi, kteří se snaží jít s dobou a sledují nejnovější trendy. Stačí se jenom podívat na mapu, která znázorňuje aktivitu (Twitter / Facebook).

Přehledná mapa zobrazuje aktivitu

Aktivita na Twitteru v mapě

163413_479288597199_8388607_n

Aktivita na Facebooku v mapě

9. Žádné hry, aplikace, události

Na Twitteru nejsou žádné hry! Což se dá uznat mezi výhody, neboť už vás konečně nebudou otravovat žádné připomínky ke hraní hře, na událost, atp. Ať se tím bavím děti na Facebooku…

10. Všechny trendy na jednom místě

A posledním důvodem jsou trendy. Na Facebooku vidíte, jenom to, co baví vaše přátele. Na Twitteru máte v levém sloupci tabulku, která ukazuje nejžhavější témata a trendy, o kterých se nejčastěji tweetuje. 

twitter-world-cup-

 

Foto:  livrosepessoaselitedaily, digitaltrends, Twitter, s2.cdn.memeburn, Zdroj: g.cz

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru