10 vychytávek pro vaši domácnost plnou technologií

Díky tomu, že nosíme tuny digitálních schopností v našich smartphonech, začíná se nám líbit představa stejné inteligence našich domovů. Těchto 10 vychytávek by mohlo zjednodušit a zkrášlit váš domov – tedy pokud si je můžete cenově dovolit.

1. WC Kohler Numi

Ekologická Numi toaleta je stylově efektivní pro moderní koupelny. Vejdete a víko se začne samočinně zvedat. Podle volby může jít nahoru i prkénko a celý záchod se přizpůsobí do výšky muže.

Po tom, co jste si právě přečetli, vás už asi vyhřívané prkénko nepřekvapí, ale systém je tak inteligentní, že má automatickou kontrolu teploty, aby vaše pozadí při delším posezení nepřišlo k úhoně. Numi také po místnosti automaticky dávkuje vůni. A podle vaší volby vám zahraje i oblíbenou písničku či pustí nějakou rádiovou stanici.

Ekologický je proto, že splachuje ve dvou módech: standardní způsob (4,85 l vody) a ekologickým způsobem (2,27 l vody). I voda má samozřejmě nastavitelnou teplotu.

kohler-numi-smart-toilet_TonDF_48

Cena: 4990 dolarů (96 000 Kč)

2. Netatmo meteostanice

Sledujte prostředí okolo sebe s touto osobní meteorologickou stanicí od Netatmo. Elegantní přístroj měří hodnoty ovzduší, vlhkosti, oxidu uhličitého, vnitřní/venkovní teploty a dokonce i hluku. Tyto hodnoty vám v reálném čase oznamuje pomocí vašeho smarpthonu či tabletu s iOS nebo Androidem. Například pokud meteostanice naměří ve vašem domě vysoké hodnoty CO2, víte, že máte vyvětrat.

merici-stanice-netatmo

Cena: 179 dolarů (3 500 Kč)

3. Airocide čistička vzduchu

Čistička vzduchu Airocide, kterou vyvíjely ty nejlepší mozky z NASA, čistí toxiny, které mohou zhoršit astma či alergii. Místo filtrů používá nanotechnologie. Bonusem je dotykové ovládání, celá hračka má navíc hezky moderní design.

Airocide je (podle společnosti, která ho vyvíjí) téměř 100% účinný při neutralizaci biologických škodlivi jako jsou plísně, pyl, roztoči, viry a bakterie.

air_purifier

Cena: 799 dolarů (15 500 Kč)

4. Calypso zamykací systém

Autoři tohoto nápadu vycházeli ze skutečnosti, že je dnes pravděpodobnější, že zapomenete klíče než svůj smarpthone. A tak tyhle dvě důležité věci každodenní potřeby zkombinovali do jedné. CalypsoKey „žije“ uvnitř speciálního pouzdra pro iPhone. iPhone pak stačí jen přiložit k zámku a pomocí NFC je otevřeno.

Cena: 128 dolarů (2 500 Kč)

5. iOS dok/zrcadlo

Italská firma Digital Habits (příznačný název) nabízí svým zákazníkům výrobek, s jehož pomocí si mohou nejdříve zkontrolovat účes, pak nabít iPhone a nakonec si pustit hudbu. Pro ty, kteří mají potřebné znalosti a nástroje, je významným plusem, že si takové zrcadlo mohou přizpůsobit podle sebe – jedná se o open-source.

dock-mirrorCena: 518 dolarů (10 000 Kč)

6. Automatická sekačka

 První plně automatická sekačka na světě vám umožní si při sekání trávy lehnout do zahradní houpací sítě a jen se dívat. Robot Husqvarna Automower dělá všechnu práci za vás. Navíc vás ve správných světelných podmínkách nebude ani moc stát – mimo nabíjecí stanice má totiž k dispozici ještě velký integrovaný solární panel.

Automower-Solar-Hybrid-by-Husqvarna-3

Cena: dostupný i v ČR – od 60 000 Kč

7. Krb Zeta

Zeta krb ve tvaru bumerangu (ano, designér se opravdu nechal inspirovat tvarem bumerangu) je velice originálním kouskem pro vaši domácnost. Je šetrný k životnímu prostředí, protože nevyžaduje žádný komín, kterým by vypouštěl kouř. Je poháněn moderní obnovitelnou energií – denaturovaným ethanolem. Budou takhle v budoucnu vypadat všechny běžné krby?

zeta-fireplace-3

Cena: 10 900 dolarů (210 707 Kč)

8. Oras Eterna chytrá sprcha

Přestože byla tato sprcha primárně určena pro šetření vody (je ekologická), obsahuje také impozantní technologie. Signální světlo EcoLed vás vede k ekologickému používání sprchy: zelené světlo vás chválí za vypnutí vody během 2 minut, červené světlo vás informuje o tom, že čas pro ekologické sprchování právě vypršel. EcoLed ovladač vám pak po jediném stisknutí nabídne ideální proud vody. 

 Cena: zhruba 10 000 Kč

9. Stůl na solární energii

Pokud rádi pracujete venku na terase, bude se vám určitě hodit tento stůl. Tedy přinejmenším v letních měsících. Nechte ho asi čtyři hodiny na přímém slunečním světle, aby dosáhl plného nabití. Pak ho přeneste kamkoliv, kde potřebujete energii – může pohánět váš notebook, mobilní telefon, světla atd.

sun-table

Cena: 2200 dolarů (43 000 Kč)

11. Winbot Robot – čistič oken

Už žádné lezení po oknech. Stačí naplnit Winbota čisticím roztokem, „připojit“ ho k oknu a stisknout tlačítko POWER. Tato malá technická vychytávka si sama určí velikost okna a zmapuje čistící cestu. Vaše okna vyčistí ve třech etapách: sprej, setřít a utřít.

Cena: 400 dolarů (7 700 Kč)

Zdroje: mashable.comapartmenttherapy.com, stylemag.cz, eterna.oras.com

Obrázky: bornrich.com, designvid.cz, behance.net, apartmenttherapy.com, decodir.com, stylemag.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru