Dnes vyšlo 15 článků

10 věcí, za které Uber vyhazuje řidiče

Každý, kdo už měl někdy špatnou zkušenost se službou Uber, ví, že společnost umožňuje hodnocení či hlášení chyb, přičemž se můžete dočkat i vrácení peněz. Zároveň existuje spousta dalších drobných přestupků, které jsou proti politice společnosti. A pokud se řidič nějakého přestupku dopustí, hrozí mu deaktivace účtu.

Zrušil řidič vaší žádost o jízdu jen proto, že jste byli kousek od něj? To je jeden z důvodů pro deaktivaci. Odmítl vás řidič odvést, protože jste měli domácího mazlíčka? To je také špatně.

taxi-998877_1280

Zdroj: Pixabay

Podle Harryho Campbella, tvůrce blogu a podcastů s názvem The Rideshare Guy, jsou dokonce samotní řidiči překvapení z pravidel, které se mohou lišit stát od státu a město od města.

Vzhledem k tomu, že Uber není klasifikovaný jako zaměstnavatel a že řidiči nejsou zaměstnaní na plný či částečný úvazek, Uber neposkytuje žádné školení práce řidiče. Nicméně vytvořil seznam přestupků, za které hrozí deaktivace účtu.

#1 Podpora konkurence

V dubnu letošního roku Uber měl uber soud kvůli tomu, jak svým pracovníkům zakázat jezdit pro konkurenci. Ale nakonec ze soudního sporu couvl, protože nemůže svým zaměstnancům zakázat jezdit i pro konkurenci. Harry Campbell říká, že nalepení nálepek i pro Uber i pro Lyft je ještě v pořádku, ale jezdit pro Uber a rozdávat kartičky Lyft je zakázané.

#2 Neúspěch při ověření rejstříku trestů

Zákony se mění stát od státu, ale jsou města, která ukládají přísnější předpisy, například že řidič musí mít čistý rejstřík trestů, tedy žádné zatčení. Harry Campbell říká, že musel předložit společnosti aktualizovaný výpis z registru trestů.

#3 Průměrné hodnocení nižší než 4,6

K deaktivaci účtu může dojít u řidičů s hodnocením nižší než 4,6. Uber si zakládá na tom, aby zákazníci platili za kvalitní službu.

#4 Poskytovat jízdu zdarma rodině a přátelům

Harry Campbell říká, že Uber sleduje své řidiče. A když někdo rozdává spoustu jízd zdarma, společnost si toho rychle všimne. Nejčastějším případem je, že řidiči jezdí trasy zdarma či si nechávají platit v hotovosti, a tím obchází systém Uberu.

#5 Veřejně mluvit proti Uberu

I když neexistuje způsob, jak najít všechny řidiče, kteří veřejně mluví proti Uberu, objevil se případ, kdy jeden řidič měl deaktivovaný účet, protože zveřejnil nenávistné prohlášení o Uberu na sociální síti.

#6 Příliš časté rušení jízd

Když bude řidič neustále rušit anebo úmyslně nepřijímat jízdy, Uber mu může dát takzvaný „time-out“. Znamená to, že nebude mít přístup do aplikace. Harry Campbell řidičům doporučuje udržet rušení jízd na úrovni 10 %, aby předcházeli problémům se společností.

#7 Vést někoho načerno

Když si sednete do Uberu a na předním sedadle už bude sedět někdo jiný, je to na vašem zvážení, zda to oznámíte společnosti či nikoliv. Nicméně neplatící zákazník je nevýhodný jak pro řidiče, tak i pro společnost.

#8 Zrušení jízdy kvůli krátké vzdálenosti

Ze zřejmých důvodů, řidiči chtějí z jedné cesty získat co nejvíce peněz. Ale pokud vám řidič zruší jízdu na krátkou vzdálenost, měli byste to nahlásit společnosti.

#9 Ani jedna jízda za měsíc

Aby mohl řidič i nadále jezdit pro Uber, musí měsíčně udělat alespoň jednu jízdu.

#10 Odmítnutí převést zvíře v autě

Vzhledem k tomu, že řidiči nejsou klasifikovaní jako zaměstnanci společnosti Uber, Harry Campbell tvrdí, že nejsou školení, jak se v takové situaci zachovat. Ačkoliv jsou povinní vzít každého cestujícího i s domácím mazlíčkem, řidiči nedávno podali stížnost, že odmítají převážet nevidomé cestující a jejich psy.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru