10 typů lidí na Facebooku: Kam patříte vy?

Už zase ten Facebook. No ano, je to prostě fenomén. Je denně všude kolem vás. Patříte také mezi ty, kteří tam tráví několik hodin denně? A myslíte se, že se ve svých Facebookových přátelích vyznáte? Pojďte i je zkusit zařadit do některé z 10 skupin, na které se podle Marka dělí všichni uživatelé Facebooku.

Marek Sikora dal ve videu na YouTube dohromady deset tipů lidí, kteří se vyskytují na Facebooku. Své první video na Facebooku sdílel 4. května. Od té doby dal dohromady ještě další tři, ale snad žádné z nich nebylo tak populární v tak krátké době. Za 3 dny má video 10 Typů Lidí na Facebooku 4000 zhlédnutí. I Marek zřejmě poznal, že Facebook je velké lákadlo, které mu přiláká diváky.

Marek Sikora se chce prosadit svými videi na Youtube. Nejúspěšněji mu k tomu pomáhá video o Facebooku a jeho uživatelích.

Marek Sikora se chce prosadit svými videi na Youtube. Nejúspěšněji mu k tomu pomáhá video o Facebooku a jeho uživatelích. A teď se schválně přiznejte, kdo z vás kliknul na obrázek výše 🙂

10 typů lidí na Facebooku

1. Rychlostopaři: To jsou lidé, kteří neustále píší nové statusy – o tom, co měli k obědu, co dnes dělali nebo (jak Marek trefně vysvětluje) o tom, že právě přišli ze záchodu.

2. Hráči: Neustále posílají pozvánky na nějaké hry. Sami jsou vášnivými hráči.

3. Pařmeni: Tentokrát to nemá nic společného s hrami. Jsou to lidé, kteří velmi často zveřejňují statusy o tom, jak jdou na nějakou párty, přišli z nějaké párty, pořádají nějakou párty nebo jak dopadli po nějaké párty.

4. Homelesci: Lidé, kteří si pořád stěžují na svůj živo a na to, jak se mají špatně. Potřebují, aby je někdo litoval.

5. Citátoři: Ve svých statusech zveřejňují téměř výhradně citáty – o životě, o tom jak se všechno má nebo o bohu.

6. Špehové: Většinou méně aktivní uživatelé, kteří mají svůj Facebookový profil z toho důvodu, aby mohli špehovat ostatní. Co kdo dělá, kdo je s kým ve vztahu, kdo napsal komu jaký status, komu se co líbí. Tihle lidé mají dokonalý přehled.

7. Ř. T. S. N. Č. M. D (Řeknu ti sebenudnější část mého dne): Tento člověk si pořád píše statusy o tom, co dělal, co dělá nebo co bude dělat, což ve většině případů vyzní ohromně nudně.

8. Chlubiči: Chlubíte se rádi? Rádi sdělujete světu, že se vám vlastně pořád něco daří? Pak rozhodně patříte do skupiny s číslem osm.

9. Správci pravopisu: Pravopis se online tolik neřeší – ok, ale všeho s mírou… Aby váš vzkaz vůbec někdo rozluštil. Těmto lidem je však naprosto jedno, co si o nich pomyslí ostatní. Pravopis hodí za hlavu a nedělají si s ním starosti.

10. Petičníci: Lidé, kteří ve svých statusech neustále zveřejňují nějaké výzvy. Chtějí, abyste si s nimi zahráli nějakou hru, abyste podpořili jejich projekt, …

+ 1 Rosničky: Rosničky sedí u počítače a za sebou případně vedle sebe mají okno. Díky tomu mají okamžitý přehled o počasí a mohou vás o něm informovat i na Facebooku. Prší. Venku opět sněží. Jé dneska je 38°C, já půjdu ven na procházku.

Snad se možná ale můžete podívat na Markovo video, protože to tyhle typy lidí vysvětluje mnohem poutavěji a s notnou dávkou legrace. Dokonce se objevil i názor, že by mohl být považován za českého GoGa, který se snaží své diváky pobavit hlavně videi o hraní her a z běžného života.

Znáte někoho, kdo by absolutně zapadl do některé skupiny? A kam byste zařadili sebe?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru