10 tipů na dárek pro náročné geeky

Jsou neustále na vlně next-gen zařízení, jimiž se obklopují mezi prvními. Jsou ponořeni do objevování nových technologií. Takže, čím obdarovat ty, co jsou zvyklí mít to nejlepší na trhu? Možná vás jeden z těchto unikátních gadgetů inspiruje.

#1

61ikajnulvl-_sl1000_

Zdroj: -Amazon

Sci-fi nám odjakživa ukazovalo domovy zítřka ovládané hlasem, co na povel rozsvítí, zatopí a nastartují kávovar na naši oblíbenou směs. Amazon nabízí za 50 dolarů (cca 1 250 korun) Echo Dot. Ten to všechno dokáže. Přehraje vám i muziku z vašeho Spotify, zapne klimatizaci, zahradní ostřikovače trávníku,  prostě všechno, co lze bezdrátově připojit.

#2

Už vás někdy zklamala překvapivě nízká hlasitost sluchátek? Možná je to jen proto, že váš počítač jim nedodává dostatek energie. Dragonfly Black je malý zesilovač zvuku do USB portu. Za cenu 99 dolarů (cca 2 500 korun) instantně zlepší zvuk vašich sluchátek. Pokud jste někde na cestách a potřebujete překřičet své okolí, například v letadle, sluchátka jsou ideální volbou.

#3

816ciee4pal-_sl1500_

Zdroj: Amazon

Váš smartphone může nyní zamykat a odemykat dveře, kde mu to dovolíte. Máte kontrolu nad tím, kdo, kdy a kde má přístup do jakých dveří. Praktické, pokud někoho hostíte přes Airbnb. Místo fyzického klíče mu jen udělíte přístup na dobu nezbytně nutnou.

#4

71gdxq1g-ll-_sl1500_

Zdroj: Amazon

61wrsdbpwvl-_sl1500_

Zdroj: Amazon

Ultra široké monitory dnes spíše oceníte, než běžné 4K displeje. Tento 34palcový Dell s poměrem stran 21:9 a mírným prohnutím vytvoří obepínající kulisu pro vaše oči. Je to jako mít dva 24palcové monitory, jen bez ošklivé hranice uprostřed. Jen si představte hrát Forzu 3 Horizon s takto širokým záběrem.

#5

61urvrfb5gl-_sl1000_

Zdroj: Amazon

Druhá generace Intel Compute Stick je plnohodnotný počítač v těle velikosti USB klíčenky. Stačí připojit k HDMI spolu s myší a klávesnicí a voilá! Dostatečně rychlý pro kancelářskou práci, streamování videa a dodá nový impuls na využití vaší staré televize. Pro občasné hraní si lze připlatit za silnější model s M5 procesorem.

#6

81xxpcr4lul-_sl1500_

Zdroj: Amazon

Další variace na zabezpečení domova pomocí chytrého telefonu,s přístupem k virtuálnímu klíči, uděleným jen žádoucím osobám. To je Kevo, subtilní design dveřního zámku. Je dostupný v několika dekoračních úpravách pro lepší splynutí s vaším domovem. A když vám náhodou dojde energie v telefonu, s tímto máte jistotu, že se pořád dostanete dovnitř. Klasický kovový klíč bude stále fungovat.

#7

Hravým členům rodiny udělá radost souprava Gizmos and Gadgets. S ní si mohou stavět své malé vynálezy, ty si pak propojit s telefonem pomocí Bluetooth a dálkově je řídit. Stavebnice má tucty součástek, včetně senzorů, motorů atd. Online si můžete dokonce stáhnout plány ostatních vynálezců.

#8

2016ubergeeks-motorola-motoz-mods-2jt-1

Zdroj: Motorola

Spousta smartphonů je dnes vyrobena jako přes kopírák. Motorola se však nebojí riskovat. Letošní model Moto Z přináší nasazovací komponenty. Ty dodají telefonu funkcionality, o nichž nejspíš ani nevíte, jak užitečné mohou někdy být. Takový kryt, jenž udělá ze zad telefonu přenosný projektor, a spolu s překvapivě slušným zvukovým výstupem udělá z vašich kampingových večerů malý kinosál v přírodě.

#9

Každý z nás už někdy házel vlaštovku. Málokdo ji však mohl ovládat. Stačí složit dostatečně velká křídla a nasadit PowerUp FPV. Ten skrze kameru na nose přístroje, VR módu s Google Cardboard a přidružené aplikaci dovolí vašim očím být doslova v kokpitu a ovládat tak pohyb vlaštovky prostým otáčením hlavou.

#10

911qgphjc8l-_sl1500_

Zdroj: Amazon

Lidská paměť má k dokonalosti daleko. Stále zapomínáme, kde jsme nechali klíče či peněženku. Pokud však na klíčenku připnete či do peněženky vložíte tento tenký sledovač, který spárujete se svým telefonem přes Bluetooth, ušetříte si mnohdy dlouhé chvíle a nervy  při hledání ztraceného. Za 99 dolarů (cca 2 500 korun), nabízí Tile Mate až 4 sledovací dílky.

Zdroj: Engadget

Komentáře

Nahoru