10 technologií minulého týdne, o kterých byste měli vědět

10 technologií minulého týdne, o kterých byste měli vědět

Ne všechny technologie zcela mění způsob, jakým myslíme a žijeme. Někdy se prostě jen ty nejlepší z nejlepších integrují do našeho každodenního života. A kde v našich domovech takové moderní technologie nejvíce postrádáme? V kuchyni samozřejmě. Tři vychytávky z technologií, které byly představeny během minulého týdne, jsou určené přímo pro tu místnost, kterou zbožňují všichni milovníci jídla. Pojďme se teď podívat na rychlý souhrn deseti gadgetů, o kterých prostě musíte slyšet.

Máme zde „kávovar“ na koktejly – stačí na dotykové obrazovce vybrat nápoj a vložit do stroje hrníček. Tento robotický barman vám již namíchá váš osobní drink.

Pokud holdujete spíše pivu, nemějte strach. Právě pro vás je tu gadget hledající financování na Kickstarteru. Brewbot uvaří čerstvou várku piva přímo před vašima očima. Přístroj rovněž využívá Bluetooth pro připojení k aplikaci na vašem smartphonu, což vám umožní vybírat různé pivní recepty.

Kuchyně budoucnosti však nejsou jen o automatizovaných nápojových automatech. Je možné, že v blízké budoucnosti si budete moci najednou nabíjet svůj telefon a ohřívat úterní sekanou. Tým vědců na univerzitě v Tokiu našel způsob, jak používat energii produkovanou mikrovlnami pro napájení jiných zařízení. Vyrobená energie je relativně malá, ale může pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Zhlédněte tedy poslední technologické novinky nejen z prostředí kuchyně pozorně a pak se můžete pustit do diskuze, jestli si myslíte, že mají šanci se někdy dostat do našich domovů.

1. Samsung Galaxy Gear už tento týden i u nás v Česku.

samsung-watch-ascani

Chytré hodinky budou startovat na ceně 7699 Kč, dostupné budou v několika barevných variantách. Jako jedny z prvních chytrých hodinek na trhu mají velkou podporu aplikací, ale stále si ponechávají prostor pro zlepšení.

2. Brýle NuWave pomáhají sluchově postiženým spojit se se smartphonem.

glasses1

Nové brýle jsou určeny k tomu, aby pomáhaly nedoslýchavým pomocí kostního vedení a Bluetooth.

3. Ruská Synqera analyzuje výraz vaší tváře.

synqera

Synqera používá tablet k tomu, aby identifikovala lidské emoce a přizpůsobila nakupování. Sleduje roční období, oblíbené zboží a výrazy obličeje, aby nabídla vyhovující produkty či slevu.

4. GoPro představilo lehčí a menší Hero 3+ kameru.

gopro (1)

Velké věci přicházejí v malém balení. Hero 3+ má delší životnost baterie, lepší kvalitu obrazu a rychlejší Wi-Fi.

5. Ovládejte smartphone prostřednictvím NFC náramku.

smart-wristbands-1

13.56 je speciální náramek, který vytvořila skupina španělských studentů. Pomocí něj můžete na dálku přistupovat ke svému smartphonu. Vypnutí budíku nebo zvýšení hlasitosti – to vše teď zvládnete, aniž byste se svého mobilu museli dotknout.

6. Dell představil řadu Venue – Android a Windows tablety.

ascani_dell-57

Dell vtrhl na tabletový trh s novou řadou přístrojů pojmenovanou Venue. Tablety z této edice jsou dodávány s operačním systémem Windows nebo Android.

7. Brewbot používá váš iPhone, aby vám pomohl uvařit pivo.

brewbot-1

Pro ty, kteří by si rádi vařili vlastní pivo, je tu Brewbot. Z každého začátečníka udělá rozeného experta v oblasti vaření piva, který se bude moci chlubit svým zlatavým mokem.

8. Přichází robot Bartender – robot vašich snů.

monsieur-bartender-robot-1

Tato věcička vám umožní připravovat doma ty nejlahodnější koktejly. Vše je hotovo během několika minut a vy se ani nemusíte namáhat.

9. Mikrovlnka by se mohla stát nabíječkou telefonů.

microwave-web-1

Výzkumníci z univerzity v Tokiu našli způsob, jak využít přebytečnou energii vyrobenou mikrovlnami k nabíjení dalších spotřebičů.

10. Automat používá cloudové technologie, aby přizpůsobil váš nákup.

vending-machine-1

Nový automat použije váš smartphone k tomu, aby si zapamatoval, co si rádi kupujete.

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru