10 společností, do kterých je radost jít na pohovor

Jistě jste už slyšeli, že velké globální společnosti mají příjímací pohovory velmi nepříjemné a stresující. Naštěstí se toto pravidlo netýká všech. Existují i firmy, ke kterým se můžete na pohovor těšit. Které to jsou?

Velké společnosti jsou často známé až brutálními přijímacími pohovory, na které chodí lidé vystresovaní, aby něco nepokazili a s očekáváním, že budou zkrátka shazováni a bude pokoušena jejich psychická odolnost. Existují ale i firmy, ke kterým se dle hodnocení uchazečů na Glassdooru na pohovor můžete těšit. Které to jsou?

10. Microsoft

Dle informací z Glassdooru jsou zkušenosti z pohovorů u společnosti Microsoft vesměs dobré. 64% uchazečů hodnotí pohovor pozitivně a 17% neutrálně. Microsoft se většinou postaral i o spoustu nákladů. Velkým kladem Microsoftu je, že se snaží o uchazečích dozvědět co nejvíce.

15966273430_c4d208d10b_z

9. eBay

Pohovor ve společnosti eBay hodnotilo pozitivně 64% uchazečů, 19% hodnocení bylo neutrálních a 15% negativních. Softwarový inženýr hodnotí pohovor jako velmi příjemný rozhovor se svým manažerem s tím, že byly probírány i otázky netechnického směru.

4108444254_7920610e2c_z

8. Cisco

U Cisca 64% uchazečů hodnotilo pohovor jako pozitivní, 20% byl hodnocen neutrálně. Softwarový inženýr vzpomíná na přijímací pohovor jako na přátelský rozhovor o několika kolech s tím, že jedno kolo trvalo zhruba 45 minut až hodinu.

8434192348_6737ecb8dc_z

7. Epic Systems

I zde 64% ohlasů bylo pozitivních, 22% neutrálních. Vývojář tvrdí, že pohovor trval zhruba 2 měsíce . V prvním kole šlo spíše o obecný pohovor s jednou technickou otázkou, v druhém kole následoval online test z programování a 3. část spočívala v technické diskuzi týkající se jeho projektů.

6. Vmware

U společnosti Vmware hodnotilo pohovor pozitivně 65% respondentů, 12% zkušeností bylo neutrálních. Dle systémového inženýra byl pohovor veden perfektně od začátku do konce.

5. Apple

I zkušenost se společností Apple hodnoto 65% pozitivně, 16% pak neutrálně. Softwarový inženýr se prý ucházel o práci ve společnosti Apple online a za několik dní byl kontaktován. Tento pohovor byl prý úžasný oproti pohovorům ve spoustě společností. Připadal si spíš jako v diskuzi o konkrétních technických problémech.

129181467_4aaa471cc4_z

4. HP

67% uchazečů hodnotí pohovor u společnosti HP pozitivně, 17% neutrálně. Vývojář, který se ucházel o práci u HP přes LinkedIn, byl prý kontaktován o několik týdnů později telefonicky. Rozhovor s hlavním programátorem byl velmi příjemný a bylo mu řečeno, že během příštích dvou dnů už bude dělat rozhodnutí. Byla mu nabídnuta práce s nástupem v druhý den a on ji přijal.

HP had one of the larger booths at MacWorld 2011.

3. IBM

Pohovor u IBM hodnotí pozitivně 67% uchazečů , 17% hodnocení je neutrálních. Tým, se kterým se softwarový vývojář setkal u pohovoru se o něj velmi zajímal, snad na základě doporučení. Veškeré náklady jako letenka, půjčovné automobilu i strava mu byly proplaceny.

3105123976_5e25e5abab_z

2. Cerner

S pohovorem ve společnosti Cerner má pozitivní zkušenost 71% uchazečů. 12% uchazečů hodnotí tuto zkušenost neutrálně. Softwarový inženýr tvrdí, že pohovor byl velmi dobře zorganizovaný a rychlý. Na pokládané otázky by pro počítačového specialistu nemělo být těžké odpovědět. Na pohovoru se vždy snaží zjistit dovednosti a zájmy uchazeče, aby ho mohli přiřadit ke správnému týmu.

1. Intel

Nejlépe je, co se týče pohovorů, hodnocena společnost Intel, s 71% kladnými zkušenostmi a 15% neutrálními. Technický inženýr zde absolvoval pohovory jednoho na jednoho s tím, že mu byly kladeny dotazy od řešení matematických úloh až po teorie týkající se her.

intel_headquarters_hq

Zdroj: businessinsider, foto: flickrkitguru

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru