10 šílených konceptů futuristických rodinných domů

Tradiční předměstské domy s venkovní terasou stále existují, pravděpodobně budou existovat i v daleké budoucnosti. Nicméně nezapadají do konceptu futuristického bydlení. Města se neustále vyvíjí, životní styl a architektura se výrazně mění.

Objevily se návrhy, jak by rodinné domy mohly vypadat v daleké (možná blízké) budoucnosti. Dokážete si představit, že bydlíte v některém z následujících příbytků?

Existuje spousta konceptů malých rodinných domů, jako je například Ecocapsule. Jedná se o ekologické stavení využívající solární a větrnou energii. Kdyby náhodou selhaly obě možnosti, je k dispozici baterie s výdrží tři až čtyři dny.  Ecocapsule stojí 87 000 dolarů (cca 2 175 000 Kč). Tvar vejce minimalizuje tepelné ztráty a zachytává dešťovou vodu, která je filtrovaná ve vodní nádrži. 

ecocapsule 2

ecocapsule

Pakliže je pro vás Ecocapsule malým obydlím, můžete vyzkoušet ALPOD. Jedná se o mobilní dům vyrobený z hliníku. Má střešní okno a posuvné dveře pro přirozený přísun vzduchu. Koupelna a kuchyně jsou předinstalovány, ale zbytek prostoru si můžete rozdělit podle sebe. K zakoupení bude během letošního roku.

alpod

alpod 2

Harvardští studenti navrhli menší domy, kam mohou utéct třeba na víkend. Ale nedivili bychom se, kdyby se tyto inovativní návrhy použily pro stavbu dlouhodobě obytných domů. Na některých domech jsou nainstalované solární panely pro výrobu elektřiny a energie pro elektrickou toaletu. Domek si můžete pronajmout v Massachusetts za 99 dolarů na noc.

student

student 2

Modulární domy spatřily světlo světa teprve nedávno, ale jsou stále více populární. Níže vidíte prototyp domu, který navrhla francouzská architektonická firma Multipod Studio. Takový PopUp dům stojí od 1 200 dolarů do 1 900 dolarů, včetně nákladů na práci. Nejlepší na tom je, že stavba trvá pouze čtyři dny. A potřebujete k tomu jenom šroubovák. Dům je možné snadno rozebrat a dát opět dohromady.

modulární dům

modulární dům 2

Ale ne každý chce žít ve skutečném domě. Stále více lidí preferuje malé byty. První mikro apartmány budou v New Yorku k dispozici v listopadu. Nachází se v Kips Bay, přičemž apartmán má něco málo přes 34 metrů čtverečních. Carmel Place apartmány využívají prostor poměrně efektivně a mají kuchyňský kout, psací stůl, který se změní na desetimístní jídelní stůl, a postel, která se změní na pohovku.

mikro apartmán

mikro apartmán 2

Ne všechny mikro apartmány jsou navržené tak, aby byly pěkné. Zde vidíme apartmán, který má pouze 2,5 metru čtverečních. Žití v takovém mikro apartmánu je určitě těžké.

mikro

mikro 2

Podle futuristy Iana Pearsona se v budoucnosti bude bydlet ve vysokých budovách. Moderní stavební materiály umožňují realizaci stále vyšších budov. A v budoucnosti by mohla vznikat mini města. V jedné budově by mohly bydlet tisíce lidí. A nemusí se bydlet pouze ve výškách, ba dokonce i v podzemí.

futuristické

futuristické 2

futuristické 3

Dokonce by mohla vzniknout podvodní města. Samsung předpokládá, že vodní komunity vzniknou během následujících sto let. A energie bude získávána ze solárních panelů a vln.

futuristické 4

Dalo by se žít také v plovoucím městě. Tento koncept plovoucího města, který se nazývá Aequorea, by mohl pojmout 20 000 obyvatel a mohl by být postavený za použití odpadků. Aequorea je stále ve fázi konceptu, ale poskytuje pohled na to, jak lidé přemýšlí o budoucím bydlení.

plovoucí město

plovoucí město 2

Možná se některé kolonie přestěhují na některou z jiných planet, která se ukáže jako životaschopná.

vzdálené

Zdroj / Foto: Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru