10 profesionálních hráčů, kteří si vydělali nejvíce peněz

Hrát si hry a být za to placený je pravděpodobně snem téměř každého kluka. Povede se to málokomu, ale když už k tomu dojde, nemusíte se bát, že byste neměli z čeho žít. Profesionální talentovaní hráči mají luxusní život. Dělají to, co milují, jsou za to placení a vydělávají takové peníze, o kterých se běžně pracujícím může jen zdát.

Pojďme se na ty nejúspěšnější podívat. Mějte ale na paměti, že v uvedených sumách nejsou započítané sponzorské dary, peníze za streamování her a další příjmy. Týkají se jen toho, co hráči získali za výhry v turnajích.

10. Dmitriy „LighTofHeaveN“ Kupriyanov – 6,6 milionu korun

dmitry

Desáté místo v žebříčku obsadil šestadvacetiletý Rus LighTofHeaveN. Necelých sedm milionů si vydělal na 23 turnajích, na kterých se většinou umístil na prvním nebo druhém místě. Hraje Dotu.

9. Jung „Mvp“ Jong Hyun – 9, 6 milionu korun

mvp

Jung Jong Hyun má za sebou 49 turnajů. Stal se legendou v jihokorejské lize GOMTV Global StarCraft II a je dokonce čtyřnásobným mistrem Global StarCraft II.

8. Jang „Moon“ Jae Ho – 10,4 milionu korun

jang

Jangovi je 28 let, hraje Warcraft II, StarCraft II a má za sebou 78 turnajů. Obvykle se umísťuje na předních příčkách, vyhrál pět mistrovských turnajů, tři celonárodně vysílané jihokorejské ligy a další soutěže. Z jeho taktik se poučilo mnoho jiných hráčů a dokonce se objevil v dokumentárním filmu o hraní Beyond the Game.

7. Jang „MC“ Min Chul – 10,5 milionu korun

mc

Jang je ještě docela mladý, je mu teprve 22 let, takže má velký potenciál posunout se v žebříčku nejvýdělečnějších hráčů ještě výš. Zatím má za sebou 75 turnajů a lidé si ho pamatují třeba proto, že se v roce 2011 na MLG Providence Pro-Circuit převlékl za Murloca z Warcraftu.

6. Clement „Puppey“ Ivanov – 10,7 milionu korun

puppey

Estonec Clement Ivanov odehrál přes 30 turnajů a přesto vydělal tolik peněz. V 23 letech se stal kapitánem družstva Natus Vincere (ukrajinský tým eSports) a dovedl ho k vítězství. Významná část jeho příjmů plyne z hraní Doty 2.

5. Oleksandr „XBOCT“ Dashkevych – 10,7 milionu korun

oleksandr

Oleksandrovi je 29 let a hrál celkem 36 turnajů. Hraje Dotu 2 a je členem výše zmiňovaného ukrajinského týmu Natus Vincere. A to si představte, že většinu svého jmění vydělal až po roce 2011. Do té doby byl prakticky neznámý.

4. Danylo „Dendi“ Ishutin – 10, 7 milionu korun

dendi

Danylovi je 24 a má za sebou 38 turnajů. Svou profesionální herní kariéru začal v roce 2008 hraním Doty. Krátce poté se dostal do týmu Natus Vincere, jehož členů je v žebříčku více, a v současné době je považován za jednoho z nejlepších světových hráčů Doty.

3. Lee „Flash“ Young Ho – 11 milionů korun

flash

Lee hraje StarCraft. Je mu 23 a je jedním z nejmladších a nejbohatších hráčů. Je rychlý stejně jako jeho přezdívka (flash = blesk). Mimochodem je zároveň dobrým programátorem.

2. Johnathan „Fatal1ty“ Wendel – 11,2 milionu korun

fatality

Johnathanovi je už 35 let, patří mezi starší a zkušenější hráče. Má za sebou 35 turnajů a nejlépe mu jdou střílečky. Kromě hraní se živí podnikáním – prodává vlastní herní vybavení.

1. Lee „Jaedong“ Jae Dong – 12, 4 milionu korun

gamer-Jaedong

Pětadvacetiletý Lee se zúčastnil téměř 50 turnajů a dosáhl neuvěřitelného úspěchu hraním StarCraftu.

Takže příště až budete svému dítěti nebo partnerovi nadávat, že nemá tolik sedět u počítače, zamyslete se. Takové hraní vyžaduje nejen talent, ale i cvik. Přece mu nebudete bránit stát se milionářem. A nezapomínejte ani na to, že profesionální hráči potřebují nejmodernější vybavení. 😀

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru