10 počítačových aprílových žertíků

Dneska máte oficiálně dovoleno si z každého dělat legraci, takže proč toho nevyužít? Tyhle ďábelské žertíky, které jsme nachystali, jsou na přípravu velice jednoduché. Šťastlivci, kterého si zvolíte, však bude trvat dlouho, než přijde na to, co jste mu udělali s počítačem.

Tip: Nejlépe to zafunguje na starší nebo počítačově méně gramotné lidi.

1. Skryjte ikony

Práce na minutu, ale kdo tenhle trik nezná, bude určitě dostatečně vyděšený. Na počítači s Windows přejděte na plochu, klikněte pravým tlačítkem myši, vyberte možnost zobrazit a odfajfkněte možnost Zobrazit ikony na ploše.

1_ikony

2. Autokorekce ve Wordu

Pokud dotyčná osoba používá aplikaci Microsoft Word, pohrajte si tam. Otevřete Možnosti, klikněte na Kontrola pravopisu a mluvnice a na Možnosti automatických oprav. Přidejte některá často využívaná slova (tak, na, a, od, …) a nahraďte je za hloupé texty. Při psaní se pak budou automaticky nahrazovat.

2_word

3. Rozbitý monitor

Spousta notebooků/monitorů funguje tak, že když snížíte jas na minimum, obrazovka zůstane černá. Nikoho však nenapadne, že by to mohlo být sníženým jasem. Tak to zkuste a pak sledujte, jak se osoba marně snaží opravit to.

3_dark_side

4. Přeházejte písmenka

Pokud jste aspoň trošku zruční, vyndejte pár písmenek na klávesnici a přeházejte je. Můžete je třeba uspořádat podle abecedy!

5. Přehoďte tlačítka

Přehoďte pravé a levé tlačítko na myši! Jděte do Ovládacích panelů, otevřete Usnadnění přístupu, pak Centrum usnadnění přístupu, klikněte na Usnadnit používání myši, dole v oddíle Viz také klikněte na Nastavení myši a tam označte možnost Zaměnit první a druhé tlačítko.

5_mys

6. Změňte ikony

Pokud víte, které ikony na ploše daná osoba rozhodně používá, změňte je. Víte, jak bude matoucí, když bude mít najednou na ploše ikonku Wordu a u toho bude napsané Excel? Ikonu lze změnit tak, že na ni kliknete pravým tlačítkem, dáte Vlastnosti a na kartě Zástupce kliknete na Změnit konu.
Upozorňujeme však, že ne u všech programů to je možné. Některé to mají zakázané, třeba změnit ikonu Excelu nejde.
Hodně vtipné by bylo například změnit ikonku IE na Google Chrome, co myslíte?

6_zmena_ikony

7. Modrá smrt

Vygooglete si obrázek modré smrti a nastavte na spořič obrazovky.

8. Zapněte vysoký kontrast

Zkratkou Shift + levý Alt + Print Screen zapnete vysoký kontrast. Celý počítač pak dostane takové zvláštní barvy.
PS: Vypnete to úplně stejnou zkratkou.

8_kontrast

9. Změňte orientaci obrazovky

To je sice staré, ale pořád dobré. Funguje na to zkratka Ctrl + Alt + šipky.

10.  Pohrajte si s domovskou stránkou

Nastavte dotyčnému v prohlížeči jako domovskou stránku něco, co by nečekal.

Tak co? Co se vám líbí nejvíc? My jsme nadšení z toho nápadu s autokorekcí ve Wordu. :-)

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru