Dnes vyšlo 1 článků

10 neobvyklých fotoaparátů, na které už čas zapomněl

Pokud nejste opravdu vášnivým fotografem, vaše fotografické vybavení pravděpodobně neobsahuje nic jiného než fotoaparát a smartphone. Především ten smartphone má v dnešní době velkou váhu, protože vám zastupuje několik zařízení, která byste dříve museli mít samostatně. Dříve lidé mívali své speciální milované foťáčky a byli na ně patřičné hrdí. Byly to kolikrát totiž opravdu originální kousky.

V době rozkvětu fotoaparátů byly na trhu desítky možností – od obyčejnějších modelů k pořádným digitálním zrcadlovkám. Kromě standardních možností však byly i takové, které stály o stupínek nad ostatními. Pojďme se na výběr deseti z té vyšší třídy podívat. Tyto fotoaparáty dnes pro sběratele zastupují místo opravdových drahokamů.

1. Polaroid I-Zone

Tento fotoaparát byl dostupný dokonce v několika barvách (na obrázku je tmavě modrá) a měl vtipný obdélníkový tvar. Pořizoval okamžité fotografie velikosti poštovní známky, které byly vytisknuté na nálepkovém papíře. Jen si ho představte jako Instagram roku 1999.

izone-camera

Amazon, Polaroid
Cena: $49.90 (970 Kč)

2. Barbie Polaroid

V roce 1999 představil fotografování generaci dětí (hlavně holčiček) tento světlý plastový fotoaparát pořizující okamžité fotografie. O více než deset let později tyto děti vyrostly do dospívajících závislých na Instagramu.

barbie-polaroid

Etsy, LucidLuci
Cena: $45.00 (880 Kč)

3. SpiceCam

Tento fotoaparát ve stylu Spice Girls z roku 1997 zaručoval, že „okoření (spice) váš život“.

spicecam

Etsy, InstantClick
Cena: $95.56 (1860 Kč)

4. Cool Cam 600

Jako kdyby tento model z roku 1988 sám o sobě nebyl svými barevnými variacemi a přízviskem „cool“ dost okázalý, přišel ještě se samolepkami bublin, které mohly být přilepeny na vaše fotografie, aby jim dodali „cool“ vzhled.

cool-cam

Etsy, ThePyrexPrincess
Cena: $68.00 (1330 Kč)

5. Le Clic diskový fotoaparát

Diskový film byl v roce 1986, když tento fotoaparát debutoval, považován za opravdu výborný. Dnes byste model s podobnou technologií hledali jen těžko.

le-cli

Etsy, Psychedelphia
Cena:  $30.00 (590 Kč)

6. OneStep

Připadá vám povědomý? Pruhy na tomto Polaroidu z roku 1980 inspirovaly logo Instagramu.

instagram-logo

Etsy, petitcoeur
Cena: $79.95 (1560 Kč)

7. Disney Mick-A-Matic

Mick-A-Matic, který byl představen v roce 1971, vám poskytoval nejlepší a nejstylovější způsob, jak zachytit vzpomínky na vaši dovolenou v Disneylandu.

mickey

Etsy, CandysPastandPresent
Cena: $35.00 (680 Kč)

8. Spartus Rocket

Model fotoaparátu Spartus Rocket z roku 1962 vypadá spíše jako výzdoba než jako funkční kousek. Ovšem v reklamě byl popisován dokonce jako „3 v 1“.

spartus

 Etsy, ChapsAndRascal
Cena: $40.00 (780 Kč)

9. Imperial Savoy

Osvěžující mátově zelený plastový a hezky tvarovaný fotoaparát se objevil v roce 1961. Patřil k prvním fotoaparátům, které se prodávaly v několika barevných variacích.

savoy

Etsy, WheatStateWintage
Cena: $64.99 (1270 Kč)

10. Kodak Brownie Starflex

Tento model z roku 1957 už podporoval jak černobílý tak barevný film, aby poskytl svým uživatelům co nejlepší možnosti.

starflex

Etsy, GreenandBrown
Cena: $24.00 (470 Kč)

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru