Dnes vyšlo 1 článků

10 nejlépe placených generálních ředitelek

Ženy, které jsou generálními ředitelkami velkých společností překračují platy svých mužských protějšků, i když jsou v budovách velkých společností v oslabení. Nedávno jsme publikovali článek o Susan Wojcicki, výkonné ředitelce YouTube. Dnes zmíníme další ženy na pozicích generálních ředitelek ve výzamných nadnárodních společnostech. Které z těchto žen vydělávají nejvíce?

Není dáno, že generálními řediteli musí být pouze muži. Některé z velmi významných nadnárodních společností mají v čele právě ženu. A dokonce jejich plat je v některých případech mnohem vyšší, než u jejich mužských protějšků, i když jsou v budovách nadnárodních společností v oslabení.

V loňském roce dokonce průměrný plat generálních ředitelek vzrostl o 21% oproti předchozímu roku. Které z těchto žen vydělávají nejvíce? V jakých společnostech působí a jaký mají plat?

Marissa Mayer, CEO Yahoo, 42,1 milionů dolarů

Akcie společnosti od roku 2012, kdy se stala CEO Marissa Mayer ze společnosti Google, stouply o 177%.

Marissa_Mayer_May_2014_(cropped)

zdroj: Andrew H. Walker

Carol Meyrowitz, CEO TJX, 23,3 milionů dolarů

Carol Meyrowitz vedla mateřskou společnost T. J. Maxx, Marshalls a jiné obchody již od roku 2007. Ten rok společnost vykázala zisk neuvěřitelných 2, 22 miliard dolarů a zaměstnancům díky tomuto faktu byly zvýšeny jejich mzdy.

carol-meyrowitz

zdroj: TJX

Margaret Whitman, CEO HP, 19,6 milionů dolarů

Když se vrátila do HP, její základní mzda byla velmi nízká. Po jejích úspěšných krocích v rámci společnosti ale bylo rozhodnuto, že bude dorovnána vůči platům CEO jiných společností.

20ceb9f

zdroj: LinkedIn

Indra Nooyi, CEO Pepsi, 19,1 milionů dolarů

Společnost zvýšila své zisky zvyšováním cen a snižováním nákladů.

images

zdroj: M. Wuertenberg

Phebe Novakovic, CEO General Dynamics, 19 milionů dolarů

Phebe Novakovic je senior manažerkou u General Dynamics už od ledna 2013.

novakovic-phebegeneral-dynamics-cx 400xx1520-1520-0-43

zdroj: General Dynamics

Virginia Rometty, CEO IBM, 17,9 milionů dolarů

Její bonus v loňském roce činil 3,6 milionů dolarů, i když zisky společnosti klesly. Rometty a někteří její kolegové si ale bonusy nenechali vyplatit právě kvůli neuspokojivým výsledkům společnosti.

Ginni_Rometty

Marillyn Hewson, CEO Lockhed Martin, 17,9 milionů dolarů

Akcie společnosti pod vedením Marillyn Hewson rostou a její plat se přímo úměrně zvyšuje.

Hewson_Marillyn_hirez

zdroj: Lockheed Martin

Patricia Woertz, CEO Archer Daniel Midland, 16,3 milionů dolarů

Patricia po téměř devíti letech vedení společnosti Archer Daniel Midland skončila, nicméně stále zastává funkci předsedy. Její kompenzace činila kolem 501 tisíc dolarů za přesunutí společnosti do Chicaga.

1024px-Patricia_Woertz_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_2012

zdroj: swiss-image

Irene Rosenfeld, Mondelez international, 15,9 milionů dolarů

Výrobce sušenek Oreo, čokolád Cadbury a žvýkaček Trident své generální ředitelce minulý rok zvýšil plat o 14%. Akcie společnosti vzrostly o 3%.

800px-Irene_Rosenfeld

zdroj: Flickr

Ellen Kullman, DuPont, 13,1 milionů dolarů

Kullman většinu minulého roku strávila nad bojem s aktivistou a investorem Nelsonem Peltzem, aby odrazila jeho pokud získat nad společností větší vliv.

Ellen_Kullman_JPS2010_01_14_crop

zdroj: Chemical heritage

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru