Dnes vyšlo 1 článků

10 míst, kde vám jsou i Google Glass k ničemu

10 míst, kde vám jsou i Google Glass k ničemu

Google Glass, brýle tvořící rozšířenou realitu, umožňují pořizovat snímky, nahrávat video a surfovat na internetu. To vše přímo před vašima očima. Ale ani tento druh inovace není bez omezení.

V současné době je jejich zkušební verze k dispozici pouze pro pár vyvolených. I tak už ale určitá místa vydala zákaz používat zde Google Glass, ať už kvůli bezpečnosti, soukromí nebo autorským právům.

Co můžeme očekávat?

Zde máte přehled míst, kde byly Google Glass již preventivně raději zakázány nebo budou, jakmile bude produkt k dispozici více uživatelům. Je zřejmé, že Glass budou zakázány všude, kde je již v současné době zakázáno používat mobily nebo nahrávací zařízení, takže vládní budovy, striptýz kluby, kasina a možná i tělocvičny budou všichni majitelé nové technické vychytávky navštěvovat bez ní.

„Pro Glass je to stále ještě velmi brzy a očekáváme, že stejně jako u jiných nových technologií, jako jsou například mobilní telefony, se budou společenské normy a chování během času vyvíjet,“ uvedl mluvčí Google.

1. Potápění

Potápění je jednou z mála činností, o které již sám Google naznačuje, že není vhodná pro použití Glass. Sny technicky zdatných potápěčů jsou tak zničeny.

2. Striptýzové kluby

Ve striptýzových klubech je z pochopitelných důvodů již zákaz nahrávacích přístrojů. Vzhledem k tomu, že je těžké říci, kdy někdo pomocí Google Glass něco nahrává, dává smysl, že majitelé takových klubů je preventivně zakáží.

3. Kina

Pašeráctví je pro kina velkým problémem. A Google Glass by jen zhoršil autorská práva. To je důvod, proč jsou Glass v kinech již zakázány. Kromě toho, jak byste si potom nasadili 3D brýle?

4. Kasina

Pokud jste někdy byli v kasinu, víte, že tam existují přísná pravidla týkající se focení, aby se zabránilo podvádění a zabezpečila ochrana soukromí druhých. Redaktoři NBC News mluvili s několika vlastníky heren a všeobecná shoda je, že Google Glass dávají jednoznačné ne.

5. Některé bary a podniky

Brzy poté, co byly uvedeny Google Glass, již některé bary s jinými podniky nařídily zákaz tohoto zařízení ve svých prostorách. Tito kritici to odmítli s tím, že už je to vážně posedlost technologiemi, spíše než že by jim to vadilo z hlediska práv.

6. Dům vašich známých

No tak nějak. Během doby, kdy jsou Google Glass k dispozici pouze pro omezený počet zkušebních zákazníků, byste je neměli nechat používat jiným lidem. Google oficiálně zakázal jejich prodej a půjčování.

7. Auta

Tento zákon zatím neexistuje, ale vypadá to, že k němu dojde. Google říká, že můžete nosit Google Glass během jízdy autem v závislosti na tom, jak je budete během této jízdy používat. V západní Virginii už zařízení během jízdy zakazují, aby se zabránilo rozptylování řidiče.

8. Očekává se: Šatny tělocvičen

Tohle je jen spekulace, ale dává to smysl. V šatnách jsou už nyní určitá pravidla o chování udržujícím osobní soukromí a Google Glass by mohly způsobit mnoho problémů.

9. Očekává se: Ordinace

Další předpověď, která koluje po webu: v ordinaci je možná potřeba více soukromí než kdekoliv jinde.

10. Očekává se: Vládní budovy

Za předpokladu, že budou Google Glass zakázány všude, kde jsou kamery, je bezpečné říci, že místa jako soudní síně, vládní budovy a vojenská zařízení Google Glass zakáží. Například pro návštěvníky Bílého domu to znamená, že budou muset své Glass nechat doma.

A co si myslíte vy o těchto místech, která zakazují Google Glass? Dává to v některých případech smysl nebo je to jen velký případ technofobie, kdy se lidé nechtějí smířit s tím, že je technika obklopuje ze všech stran?

Zpracováno podle: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Bryle budou vubec velky problem, uz vidim ty hromady pofidernich videí po vydání a navzdory zakazum bude dochazet ke kazdodennimu narusovani soukromi. Jako myslenka je to hezka a je logickym vyustenim technologickeho pokroku ale povaha lidi se nemeni. Dokonce bych veril ze v pripade masivniho rozsireni se vyrobek bude povazovat v nekterych zemich za nepripustny.

    • Mam stejny nazor, Google bryle mi prijdou az moc a bude to jako s cigaretami nebo prave s temi mobily. Spousta omezeni, az si pak clovek rika, proc by si to kupoval.

Nahoru