Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: 10 funkcí, o kterých možná nevíte

Facebook: 10 funkcí, o kterých možná nevíte

Facebook skrývá i bez využití programů třetích stran celou řadu funkcí, o kterých jste možná ani nevěděli. V tomto článku vám představíme 10 nejzajímavějších.

1. Skrytá schránka

Pokud Facebook již nějaký ten pátek používáte, je vysoce pravděpodobné, že máte spoustu nepřečtených zpráv, o kterých jste možná ani nevěděli. Pro lepší přehled příchozích zpráv klikněte na ikonku chatu v levém horním rohu obrazovky a ve spodní části rozbalovacího seznamu použijte možnost “zobrazit vše”. Na pravé straně obazovky se vám následně zobrazí seznam posledních přijatých zpráv. Pro nás je však důležitá možnost “Další”, která vás dostane do složky obsahující zprávy od lidí, kteří nejsou ve vašem seznamu kontaktů.

2. Přehled přihlášení

Máte pocit, že se na váš účet přihlásil někdo neoprávněný? Existuje jednoduchá možnost, jak to zjistit. Nejprve jděte na stránku “Nastavení”. Ve složce “Zabezpečení” následně vyberte položku “Kde jsem přihlášen”. Tato možnost vám zobrazí informace o místě, prohlížeči a zařízení, odkud jste byli v poslední době přihlášeni.

 3. Seznam oblíbených

Další méně známou funkcí Facebooku je možnost vytvářet si seznamy oblíbených stránek. K této možnosti se dostanete, pokud na úvodní stránce kliknete na volbu “Zájmy”. Na následující stránce máte možnost vytvářet jednotlivé seznamy a také jim nastavovat viditelnost pro ostatní uživatele.

4. Easter Eggy

Facebook nabízí několik skrytých možností, které sice nemají v praxi téměř žádné využití, ale které rozhodně stojí za povšimnutí. Když na stránce “Nastavení” v části “Obecné” kliknete na položku “Jazyk”, zjistíte, že angličtina má několik verzí. Tou asi nejzábavnější je ta, ve které jsou všechny texty obráceny vzhůru nohama.

5. Historie vztahů

Pokud vás zajímá, s kým vším jste byli označeni “Ve vztahu” stačí, když přejdete na stránku www.facebook.com/us. Pokud s nikým “Ve vztahu” nejste, budete přesměrováni na stránku vašeho profilu.

6. Posílání souborů

Když v okně chatu kliknete na malé ozubené kolečko, tak jednou z možností, které se vám zobrazí, je možnost “Přidat soubor”. Pomocí této možnosti můžete přes chat posílat soubory.

7. Sledování mobilních zařízení

Žijeme v době, ve které jsme neustále sledováni. Facebook není vyjimkou a sleduje, jaké stránky si procházíme pomocí našich mobilních zařízení. Narozdíl od ostatních podobných funkcí se tato nedá vypnout. Existuje nicméně stránka Digital Advertising Alliance, která vám může pomoci se této nepříjemné funkce zbavit.

8. Vylepšení hlavní stránky

Hlavní stránka je místo, kde trávíte nejvíce času. Proto byste se ji měli snažit udržet přehlednou a nedovolit, aby byla zaplněna nesmyslnými zprávami.

Jednou z možností, jak lze hlavní stránku pohodlně spravovat, je kliknout v levé části obrazovky na ozubené kolečko vedle možnosti “Vybrané příspěvky”. V zobrazeném okně máte možnost sledovat, čí příspěvky se vám zobrazují nejčastěji. Pokud máte pocit, že vás již příspěvky dotyčného nezajímají, máte zde rovněž možnost “vypnout” jeho sledování.

9. Uložení příspěvků na později

Pokud se vám některý příspěvek líbí a nemáte dostatek času, abyste si jej v klidu pročetli, klikněte na malou šipku v jeho pravém rohu. V rozbalovacím menu následně zvolte možnost “Uložit tento odkaz”. Uložený příspěvek naleznete v adresáři “Uloženo”.

10. Skrytí smajlíci

Přímo v okně chatu máte možnost vkládání smajlíků. Facebook nicméně obsahuje několik speciálních, o kterých jste možná ani nevěděli. Do chatu je vložíte následujícím způsobem:

(y) = palec nahoru
(^^^) = žralok
:|] = robot
:poop: = fekálie
<(“) = tučňák

 

 

 

 

 

 

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru