Dnes vyšlo 15 článků

10 let starý GIF byl vydražen za 12 milionů korun

10 let starý GIF byl vydražen za 12 milionů korun

Dnešní sociální sítě by už bez GIFů nebyly tím, čím jsou. Jen těžko odhadovat, kolik Gifů je v nabídce Facebooku nebo Instagramu a každý den vznikají další a další. Jestli pak víte, jaký gif je nejpopulárnější z těch nejstarších? Je to čedé koťátko s duhou. Při pohledu na ni se vám možná vybaví samotné začátky sociálních sítí. 

Roztomilé koťátko, které za sebou při pohybu maluje duhu je staré již 10 let – jeho podoba tomuto stáří také odpovídá. Autorem gifu je Chris Torres, který se rozhodl oslavit desetileté výročí. A jak? Grafickým remasterem, který nabídl v jednodenní aukci. Možná by ho ani ve snu nenapadlo, že se aukce vyšplhá až k částce 12 milionů korun. Gif se jmenuje GIF Nyan Cat. Šedivý kocour běží vesmírným prostorem a za sebou nechává duhu. Při jeho běhu se ozývá japonský hudba z videoher.

Torres se inspiroval svým vlastním šedivým kocourem, jménem Marty. „Marty, který sám překročil duhový most, ale jeho duše žije dál.“

Virální hit byl vydražen na aukčním portálu Foundation. Na této platformě se prodávají umělecká díla za kryptoměnu (ETH). Vyvolávací cena byla 33 400 korun, což jsou 3 ETH. Na konci aukce, po 24 hodinách, se konečná cena zastavila na 12,7 milionech korun. Kupec gifu je anonymní. Je známý pouze pod nickem oxy7eb2…3f6b. Torres kryptoměny nezná a toto byla jedna z jeho prvních zkušeností. Je sám překvapen, že se jeho grafické dílo vydražilo za takovou částku a především za kryptoměnu.

 

Zdroj, foto: ladbible.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru