10 let Apple pozvánek na důležité události

Apple je obvykle dost málomluvný o tom, na čem pracuje, ale nikdy nás ohledně toho, co přijde, nezapomíná pořádně napínat a škádlit. Od nenápadných slovních hříček k pečlivě vybraným snímkům – takhle Apple odkrývá podrobnosti o svých budoucích produktech přímo na pozvánkách, které pro každou událost vytváří.

Tady máte pěknou sbírku většiny Apple pozvánek z posledního desetiletí, abyste mohli zkoumat, jak v nich byly skryté důležité informace.

iPhone

iphone2007

MACWORLD 2007, PRVNÍ IPHONE

Na pozvánce Macworld 2007 nemusí být zjevné žádné stopy po tajných informacích. Ale přišla s odvážným prohlášením, že se všechno změní. A opravdu to tak bylo: přišel úplně první iPhone.

WWDC 2008, IPHONE 3G

WWDC 2008, IPHONE 3G

Druhý Golden Gate? Ne. Nápověda není zcela jasná, ale Apple prostě nabízí vývojářům druhou cestu, kterou se mohou vydat: iOS. Třetího června spolu s iPhonem 3G zahájil i App Store.

WWDC 2009, IPHONE 3GS

WWDC 2009, IPHONE 3GS

Možná to byla jednoduchá zpráva pro vývojáře nebo něco, co většina obyčejných lidí nepochopí – tak jako tak to byla určitě jedna z méně zajímavých pozvánek, které rozeslal.

iphone4

WWDC 2010, IPHONE 4

Zatímco byl hvězdou tohoto WWDC iPhone 4, důležitou roli tam hrály i aplikace. Apple také zveřejnil vydání iOS 4, který nakonec přinesl multitasking, a byla do něj přidána i podpora pro složky, aby byly všechny aplikace pěkně organizované.

OCTOBER 2011, IPHONE 4S

ŘÍJEN 2011, IPHONE 4S

V této době se rozplynuly pověsti o tom, že by Apple uvolnil dva telefony. Velká červená jednička dávala jasně najevo, že se dočkáme jen jednoho nového přístroje: iPhonu 4S.

SEPTEMBER 2012, IPHONE 5

ZÁŘÍ 2012, IPHONE 5

Tentokrát nebyl Apple moc sdílný. Z pozvánky se rozhodně nedalo moc vyčíst, že nepřijde jen nový design iPhonu, ale zbrusu nové zařízení, které si zaslouží název iPhone 5.

ZÁŘÍ 2013, IPHONE 5S + IPHONE 5C

ZÁŘÍ 2013, IPHONE 5S + IPHONE 5C

Barevné kruhy včetně jednoho se stříbrným prstenem okolo. Jak se ukázalo, Apple nám ukrýval tlačítko Home z iPhonu 5S přímo před očima.

ios7

Jasné barvy, přechody a plochý design? Logo WWDC 2013 se rozhodně neslo v duchu prvního dojmu z toho, co mělo přijít v iOS 7, i když nešlo tak daleko, aby jej úplně napodobilo.

iPad

ipad1

LEDEN 2010, PRVNÍ IPAD

Nebylo zřejmé, zda se zde nachází nějaká narážka na některý z již existujících Apple produktů. Apple ovšem slíbil novinku, a tak se vytasil s iPadem.

ipad2a

BŘEZEN 2011, IPAD 2

Tento rok dal Apple jasně najevo, že je na cestě nový iPad. A datum sice může být jen náhoda, ale rozhodně pěkně ladí s vyhlášením iPadu s pořadovým číslem 2.

BŘEZEN 2012, 3. GENERACE IPADU

BŘEZEN 2012, IPAD 3. GENERACE

Ne, Apple nechtěl představit hmatovou vazbu u dotykového ovládání, ale nový Retina displej pro iPad.

ŘÍJEN 2012, PRVNÍ IPAD MINI

ŘÍJEN 2012, PRVNÍ IPAD MINI

Jak nabíraly zvěsti o menším iPadu na obrátkách, Apple začal něco „little“ slibovat. Ve skutečnosti měl k předvedení trochu více než málo: iPad mini se stal hvězdou říjnové přehlídky.

iPod touch

ZÁŘÍ 2007, PRVNÍ IPOD TOUCH

ZÁŘÍ 2007, PRVNÍ IPOD TOUCH

Po uvolnění iPhonu byl Apple připraven předvést ještě něco. Jak se ukázalo, byl to iPod touch – něco, co bylo již na pozvánce spojeno s hudbou.

ZÁŘÍ 2008, IPOD TOUCH 2. GENERACE

ZÁŘÍ 2008, IPOD TOUCH 2. GENERACE

I když zvala pozvánka hlavně na iPod classic, ten si nezískal příliš pozornosti. Místo toho více zaujmuly designové změny iPodu touch a iPodu nano.

ZÁŘÍ 2009, IPOD TOUCH 3. GENERACE

ZÁŘÍ 2009, IPOD TOUCH 3. GENERACE

Apple dal opět jasně najevo, že se bude jednat o hudbu. Tato událost přinesla aktualizaci téměř všem iPodům, i když se vlastně nejednalo o nic příliš velkého.

ZÁŘÍ 2010, IPOD TOUCH 4. GENERACE

ZÁŘÍ 2010, IPOD TOUCH 4. GENERACE

Pozvání na hudební událost z roku 2010 nedoprovází žádná chytrá fráze, takže je opravdu těžké na něco přijít. Apple aktualizoval iPod touch, představil čtvercový iPod nano a také ne příliš povedený Ping.

MacBook

MACWORLD 2008, PRVNÍ MACBOOK AIR

MACWORLD 2008, PRVNÍ MACBOOK AIR

S chytrou frází škádlil Apple své fanoušky ohledně odhalení MacBooku Air.

ŘÍJEN 2008, PRVNÍ UNIBODY MACBOOKY

ŘÍJEN 2008, PRVNÍ UNIBODY MACBOOKY

Tentokrát byla pozvánka poměrně jednoduchá. A i když jsme mohli tušit, že se bude jednat o nové MacBooky, nový unibody design byl velkým posunem kupředu.

ŘÍJEN 2010, MACBOOK AIR 2. GENERACE

ŘÍJEN 2010, MACBOOK AIR 2. GENERACE

Apple dal jasně najevo, že se blíží OS X Lion, ale v rukávu měl ještě jedno velké tajemství: přepracovaný MacBook Air – velmi podobnou konstrukci, která se používá dodnes.

WWDC 2012, MACBOOK PRO S RETINA DISPLEJEM

WWDC 2012, MACBOOK PRO S RETINA DISPLEJEM

Někdy to vypadá, že Apple rád používá barvy. Zatímco se čtverce, které tvořily logo WWDC 2012, podobaly ikonkám aplikací, největším lákadlem byl v tomto roce první MacBook Pro s retina displejem.

iTunes

ŘÍJEN 2003, ITUNES NA WINDOWS

ŘÍJEN 2003, ITUNES NA WINDOWS

Jeden z největších milníků Apple v roce 2003 bylo spuštění iTunes. O několik měsíců později Apple slíbil, že se obchod ještě o něco zvětší, že ho spustí i na systémy Windows.

ZÁŘÍ 2006, FILMY NA ITUNES

ZÁŘÍ 2006, FILMY NA ITUNES

Na toto logo události dopadla světla Hollywoodu. A s nimi přišly na iTunes filmy.

iPod

ZÁŘÍ 2005, PRVNÍT IPOD NANO + MOTOROLA ROKR

ZÁŘÍ 2005, PRVNÍT IPOD NANO + MOTOROLA ROKR

Z tohoto sloganu iPodu se zdá, že pozvánka poukazuje na přední kapsu džín. Ale tak to není. Když Steve Jobs poprvé představil iPod nano, dal ho přímo do té malé kapsičky na mince.

ŘÍJEN 2005, IPOD CLASSIC 5. GENERACE

ŘÍJEN 2005, IPOD CLASSIC 5. GENERACE

Tohle není jen tak ledajaká opona v divadle. Apple přemýšlel o kině, když na trh uvedl první iPod, který mohl přehrávat video. Zároveň začal na iTunes prodávat televizní pořady a hudební videa.

iBooks + iCloud

LEDEN 2012, IBOOKS 2 + IBOOKS AUTOR

LEDEN 2012, IBOOKS 2 + IBOOKS AUTOR

Apple na pozvánce nijak neskrýval předmět své vzdělávací akce. iBooks se stalo mnohem více interaktivní.

WWDC 2011, ICLOUD + IOS 5

WWDC 2011, ICLOUD + IOS 5

Na této pozvánce Apple překvapivě a netypicky přímo oznámil část toho, co na WWDC 2011 předvede.

A co bude dále?

nc

Takže co přijde letos? Apple slibuje, že se na letošní říjnové akci rozhodně bude na co dívat. Říká se, že přijde nový iPad a iPad mini s retina displejem. Mohli bychom vidět nové iPody, zjistit datum vypuštění OS X Mavericks nebo update MacBooku Pro. Nebo se třeba dozvědět něco bližšího o tolik diskutovaných iWatch.

Avšak je těžké říci, co by mohla poslední pozvánka naznačovat. Apple používá světlé barvy tak často, že je těžké dát je do nějakých souvislostí. Barevné vzory by možná mohly znamenat nějakou inovaci v krytech iPadů. Ale kdo ví. Uvidíme už dnes v 19:00 našeho času.

Zdroj: The Verge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru