Dnes vyšlo 15 článků

10 jednoduchých nástrojů na vytvoření loga

10 jednoduchých nástrojů na vytvoření loga

Bez ohledu na to, jak malou či velkou firmu máte, logo je nezbytnou součástí každého podniku. Udává jeho identitu, snadno ho podle něj identifikujete, lidé si logo pamatují kolikrát lépe než název. Jenže jak takové logo vytvořit, když nemáte k dispozici designéra?

Logo používáte na webu, online profilech společnosti, vizitkách a při jakýchkoliv marketingových aktivitách. Pokud nejste designér, zřejmě nebudete chtít investovat do drahého softwaru a nebudete se ani chtít učit s ním pracovat, abyste vytvořili jedno logo. Naštěstí máme v dnešní době k dispozici několik nástrojů, se kterými logo vytvoříte naprosto jednoduše. Nebudete potřebovat stahovat žádný software.

Mějte na paměti, že designér by žádný takový nástroj nikdy nevyužil. Nevytvořil by s ním totiž žádné špičkové originální logo. Ale pokud si nemůžete dovolit platit grafika, pořád je lepší vytvořit nešpičkové a neoriginální logo než nemít žádné. Mnohé firmy navíc logo během svého působení aspoň trochu mění, takže vaše první neprofesionální s vámi nemusí být navždycky. Tak se na to pojďme podívat.

Squarespace Logo

Začnete zadáním svého jména nebo názvu firmy, pak přidáte slogan a ikonu. Jednoduše vyberete styl, velikost, barvu a umístění textu.

Logo-creator-postgraphic21-1024x651

Když budete chtít logo uložit, budete to moct v nízkém rozlišení s vodoznakem a o velikosti 400×400 px udělat zdarma, pokud si zaplatíte 10 dolarů, získáte logo bez vodoznaku ve vysokém rozlišení a velikosti 5000×5000.

Logo-creator-postgraphic31

Výhody

 • návrh loga zvládnete do pěti minut
 • konečný návrh je PNG soubor s průhledným pozadím, takže ho můžete bez problému umístit na jakékoliv pozadí
 • své logo si můžete během toho, co ho vytváříte, prohlédnout na bílé vizitce nebo obrazovce počítače

Nevýhody

 • pokud chcete použít originálnější ikonky než ty, které jsou vám nabízeny, musíte používat správná klíčová slova a hledat
 • není to zadarmo, pokud chcete velké rozlišení bez vodoznaku
 • nemůžete si logo uložit pro pozdější úpravy

Pokud jste zastáncem minimalismu, je to pro vás ideální nástroj. Pokud si ale radši všechno detailně přizpůsobíte, asi vám stačit nebude.

Logo Garden

Logo Garden existuje už od roku 2011 a použilo ho více než 600 000 podnikatelů. Můžete si tam projít stovky příkladů log z různých odvětví a nebo rovnou začít s vytvářením vlastního.

Logo-creator-postgraphic5-1024x854

Vyberete si svůj symbol a barvu. Přidáte název a slogan, textové efekty a další přizpůsobení.

Logo-creator-postgraphic6-1024x853

Pro uložení budete vyzváni k vytvoření účtu. Po jeho ověření si budete moct zdarma stáhnout logo v nízkém rozlišení nebo si koupit vyšší rozlišení za $12,95. V placené verzi také získáte možnost kdykoliv logo upravit a budete ho mít na průhledném pozadí.

Logo-creator-postgraphic7-1024x445

Dáme vám ale tip. Až budete mít logo hotové, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte možnost Uložit obrázek jako… Získáte tak logo v lepší velikosti, než ve které vám ho nabízí ke stažení.

Logo-creator-postgraphic81

Výhody

 • více možností na výběr – písmo, efekty, symboly
 • své logo si můžete prohlédnout na vizitce, tričku, hrníčku, nebo obalu na mobil – a všechno tohle si můžete na internetové stránce zakoupit i s vaším logem

Nevýhody

 • ve free verzi je logo ke stažení v dost špatné kvalitě
 • pokud nezaplatíte, nemůžete logo později upravovat
 • když se rozhodnete koupit si lepší verzi loga, budete muset prozradit spoustu údajů včetně telefonního čísla a v podmínkách malým písmem navíc mají, že vás klidně mohou telefonicky kontaktovat ohledně dalších služeb, které nabízí

V tomhle nástroji se nachází spousta skvělých funkcí, se kterými vytvoří dostačující logo každý nedesignér.

Graphic Springs

Graphic Springs vám umožní vytvořit docela profesionálně vypadající logo. Pro začátek si ale řekněme, že vytvářet logo si sice můžete zdarma, ale pokud jej budete chtít používat, budete si muset zaplatit.

Než začnete vytvářet vlastní logo, můžete se podívat na tipy, které jsou na webu k dispozici pro inspiraci. Pak si vyberete své odvětví, symbol.

Logo-creator-postgraphic10-1024x680

Nakonec napíšete jméno firmy a slogan. V následujícím kroku si všechno přizpůsobíte.

Logo-creator-postgraphic11-1024x739

Jakmile budete mít hotovo, můžete logo uložit. Jenže pouze s vodoznakem. Přesněji řečeno se spoustou vodoznaků. Takže bude nepoužitelné. Pokud ho budete chtít skutečně používat jako logo, mít právo ho používat pro své podnikání a získat ho ve vysokém rozlišení, bude vás to stát $39,99.

Výhody

 • loga odsud vypadají profesionálněji než z předchozích dvou služeb
 • vzhledem k tomu, že si logo koupíte i s právem používat ho, určitě ho nebude používat nikdo jiný

Nevýhody

 • neexistuje žádný způsob, jak odsud získat logo zdarma

Pokud vám nevadí připlatit si za kvalitu, je to fajn nástroj přímo pro vás. Hlavně díky tomu, že budete mít jistotu, že logo je jen vaše.

Další nástroje

Existují desítky podobných služeb. Zde je několik dalších:

Logo Yes – umožňuje vytvořit logo zdarma a stáhnout ho ve vysokém rozlišení za pouhých $0,99

LogoMaker – umožňuje vytvořit logo a použít ho na webu zdarma prostřednictvím HTML kódu. Pokud ho budete chtít i na vizitky a jiné materiály, budete si ho ale muset za 49 dolarů koupit.

DesignMantic – umožňuje vytvořit logo zdarma a stáhnout ho ve vysokém rozlišení za 29 dolarů

LogoTypeMaker – umožňuje vytvořit logo zdarma a stáhnout ho ve vysokém rozlišení za 25 dolarů

Vista Print Logo Maker – umožňuje vytvořit logo zdarma a použít ho s jejich firemními produkty

Tweak – umožňuje vytvořit logo zdarma a stáhnout ho v různých rozlišeních – ceny od 4,95 euro

Zilion Designs – umožňuje navrhnout logo zdarma a stáhnout ho ve formátu EPS, JPG a PNG úplně zdarma, když službu zmíníte na svém webu

Jestliže budete pátrat ještě po dalších nástrojích pro tvorbu loga, vyhněte se takovým, které používají podobné fonty, jako používají již existující známé firmy – Facebook, Disney, Coca-Cola, atd. Takové nástroje jsou totiž dobré leda tak pro zábavu, ale ne pro firemní použití. Navíc byste mohli být žalováni za to, že porušujete ochranné známky.

Taky se dívejte na podmínky nástrojů pro vytváření loga. Některé umožňují logo používat jen pro určité typy projektů a jen v některých médiích. Některé vám zase budou volat a mailem posílat spoustu služeb, o které nestojíte. Platí tady to, co všude jinde. Pořádně čtěte.

Zdroj: Freshbooks

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru