Dnes vyšlo 15 článků

10 free aplikací pro ty, co chtějí zhubnout

Právě teď drží miliony lidí dietu. A právě teď ji velká část z nich porušuje. Co si budeme povídat, určitě to znáte taky. Ale až se příště rozhodnete, že tentokrát to už vážně vydržíte a propracujete se k vysněné postavě, možná se vám budou hodit následující aplikace. Třeba vás trochu donutí to nevzdat.

BMI kalkulačka

kalkulacka_bmi

iOS
Android

Pokud chcete vůbec vědět, jestli potřebujete zhubnout, měli byste si spočítat svůj BMI (Body Mass Index). Tohle číslo vám ukáže, zda je vaše váha ideální v poměru k vaší výšce. Aplikace vám zároveň vypočítá procento tuku v těle a spotřebu kalorií.

Diet Assistant

weight_chart

iOS
Android

Jedna z nejtěžších věcí na hubnutí je zdravé jídlo. Přiznejme si to. Všude se na nás směje čokoláda, hamburgery, hranolky a obrovské porce. Diet Assistant sleduje to, co jíte. Když zadáte svou cílovou hmotnost, aplikace vám dokonce bude navrhovat, co máte jíst.

Calorie Counter & Diet Tracker

myfitnesspal

iOS
Android

Aplikace vám zvládne počítat kalorie a navíc se stará o to, abyste cvičili. V databázi má přes tři miliony potravin, takže se tam určitě najde i to, co jíte. Budete si moci prohlédnout, kolik denně sníte tuku, sacharidů a cholesterolu, a vyberete si z více než 350 různých cvičení.

Lose It!

loseit

iOS
Android

Klíč ke zhubnutí je jednoduchý. Musíte spálit více kalorií, než přijímáte. Jenže to se snadněji řekne, než udělá. A proto potřebujete aplikaci, která vám vytvoří plán na míru. Navíc v tom nejste sami. Můžete se přes appku spojit s přáteli a navzájem se podporovat.

Weight Watchers Mobile

weight-watchers-mobile-app-screenshot

iOS
Android

Tahle aplikace se vám bude líbit. Klíčem k úspěchu diety je podle ní flexibilita. Netrvá na tom, abyste nakoupili určité jídlo, a vlastně nemusíte dodržovat žádná přísná pravidla. Prostě vás jen nutí jíst vyváženou a zdravou stravu ve středně velkých porcích. Aplikace ale monitoruje, dietu, cvičení a váhu a můžete přes ni hledat tipy, recepty a hubnoucí přátele.

JEFIT Workout

jefit

iOS
Android

Pokud vás zajímá především bodybuilding, tohle je aplikace pro vás. Je to prý nejlepší aplikace pro kulturistiku, protože nabízí stovky různých cvičení. Začnete tím, že si vytvoříte svůj vlastní trénink. Během každého tréninku pak zadáváte svou váhu a vyfotíte pokroky. Celou dobu tak můžete sledovat, jak se zlepšujete.

7 Minute Workout

7minute

iOS
Android

Hodinu denně většina z nás cvičení neobětuje. Sedm minut ale můžeme obětovat všichni. Tahle aplikace vám ukáže, jak těch sedm minut maximálně využít. Cvičení je založeno na výzkumu, tak se nemusíte bát, že by nebylo efektivní.

Nike+ Running

nike+-running-android-app

iOS
Android

Nike je sice známý spíš svými botami, ale jejich aplikace funguje taky skvěle. Ať už jste příležitostný běžec nebo natrénovaný maratonec, Nike+ Running vám pomůže. Sleduje, kolik toho uběhnete a jak rychle. Pokaždé tedy uvidíte, jak jste se zlepšili. Navíc se můžete spojit s přáteli a plnit spolu různé běhací výzvy.

Endomondo

endomondo

iOS
Android

Nike+ Running je sice skvělá aplikace na běhání, ale co si budeme povídat… Běh není úplně nejoblíbenějším sportem a spousta lidí se raději třeba projede na kole. Proto je tu Endomondo, které sleduje běh, cyklistiku, jízdu na kajaku nebo chůzi. Opět zjistíte, kolik jste toho ušli nebo ujeli a za jak dlouho. Navíc si můžete zapnout osobního zvukového trenéra.

Fitocracy

fitocracy

iOS
Android

Nebaví vás cvičit? Udělejte si z toho hru. Fitocracy vás perfektně motivuje, protože se snaží vypadat jako zábavná videohra. Budete muset porazit několik nepřátel – tělesný tuk a slabé svaly. Sbíráte za to body a odemykáte nové levely.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru