10 faktů, které nevíte o Googlu

10 faktů, které nevíte o Googlu

Před pár týdny jsme vydali článek o faktech, které nevíte o Facebooku a YouTube. Protože byly tyto články, inspirované stránkou expandedramblings.com, velmi úspěšné, rozhodli jsme se udělat další článek, který bude tentokrát o vyhledávači Google. 

Nejprve si představíme Google v krátkém odstavci. Vyhledávač byl původně navržen Sergeyem Brinem a Larry Pagem, který jej vytvořili ke svému výzkumu na Stanfordově univerzitě. Ukázalo se, že Google byl o třídu lepší než všechny ostatní vyhledávače na internetu a tak vlastně začal celý příběh. Od té doby se postupně Google více a více zdokonaloval a dnes je nejpoužívanějším internetovým vyhledávačem.

Leckdo tyto informace již zná a proto bude jistě pro nás i Vás zajímavější, když se přesuneme k faktům o Google, které ví jen pár lidí:

1. V současné době pro Google pracuje více než 52 tisíc lidí z celého světa.

2. Za pouhý měsíc, konkrétně v září 2013, byl Google požádán o vyřazení více než 21,5 milionů URL odkazů ze svého vyhledávání.

3.  Počet vyhledávání tímto vyhledávačem se měsíčně pohybuje kolem 12 miliard dotazů.

4. Google v listopadu roku 2006 koupil Youtube za 1,65 miliardy dolarů, tedy něco přes 34,65 miliard korun

5. Necelých 70% zaměstnanců Googlu jsou muži a 60% zaměstnanců jsou běloši.

6. V roce 2006 se podle pravidelného průzkumu Brandz Top 100 agentury Millward Brown stal Google nejcennější značkou světa s hodnotou 66,434 miliard dolarů.

7. Google Chrome, webový prohlížeč společnosti Google, v roce 2012 předběhl Internet Explorer a stal se celosvětově nejpoužívanějším internetovým prohlížečem.

8. Google vyplatil přes 2 milióny dolarů lidem, kteří našli v jeho zabezpečení nějakou chybu (security bug rewards).

9. Google koupil v roce 2011 Motorola Mobiles za neuvěřitelných 12,5 miliard dolarů a následně o tři roky později jej prodal firmě Lenovo za „směšných“ 2,91 miliard dolarů.

10. První stránka Google na internetu je Google.stanford.edu.

Závěrem se sluší dodat, že na internetu zkrátka nenajdete většího giganta než je Google, který má více než 450 tisíc serverů a má základny v mnoha zemích světa. Bude jistě zajímavé sledovat jeho vývoj v dalších letech.

Čtěte také: 10 faktů, které nevíte o YouTube
15 faktů, které nevíte o Facebooku

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru