10 chyb, které děláte při používání Gmailu

10 chyb, které děláte při používání Gmailu

Vyznat se v Gmailu je vážně fuška. Už jsme vám poradili, jak se zorientovat v kontaktech, ale až nyní jsme se dostali k tomu hlavnímu – jak správně pracovat s emaily. S tím je spojeno i 10 nejčastějších chyb.

1. Milión konceptů

01Man_gomer_lot

Jistě to znáte. Napadne vás něco napsat svým kolegům či kamarádům, ale v průběhu si to rozmyslíte nebo to prostě odložíte a už se k tomu nevrátíte. Gmail ale všechny koncepty automaticky ukládá, takže než se nadějete, tak budete mít desítky konceptů, které jsou k ničemu a čekají na smazání.

2. Mazání e-mailů, abyste neměli nepřečtené e-maily

02Awesomely Luvvie

Nepřečtené e-maily. Mnoho lidí nesnese pomyšlení, že něco nečetlo. A tak nepřečtené e-maily mažou. Ve velkém. A tak si někdy nevšimnou, že jim utekl nějaký důležitý e-mail. A je zaděláno na průser.

3. Označení všeho jako „přečtené“

03Dawn of Superheroes

To souvisí s předchozím bodem. Je to sice trochu lepší řešení, ale stále je to hrůza. Proč? Nepřečtený e-mail označíte jako přečtený a řeknete si: „Přečtu si ho později.“ Výsledek? Už si na něj nevzpomenete.

4. Příliš nepřečtených e-mailů

04heckyeahreactiongifs

Existuje i druhý extrém – ignorování e-mailů. Dávat nepřečtené e-maily do pořádku je někdy pořádná práce, ale stále je to lepší než pak najednou zkoumat 150 nepřečtených e-mailů.

5. Posílání e-mailů sobě samému

05

Jistě to znáte. Potřebovali jste si uložit nějaký soubor, ale nebylo kam, tak jste si ho poslali mailem. Ale to už v dnešní době, kdy některé cloud služby jsou dostupné zdarma každému, vážně nemá cenu.

6. Velké množství štítků

06imgur

Říkáme si, že to tak děláme pro přehlednost. Vytváříme plno složek, štítků a kdo ví čeho ještě, aby ve všem byl pořádek a my věděli co kde hledat. Problém ale nastává, když zapomeneme, k čemu jsou vlastně všechny ty štítky nebo je používáme jenom dočasně. Poté je to ještě horší jak mít e-maily bez štítků.

7.  „Odpovědět“ a „Odpovědět všem“

07fyeahcruelladevil

Někdy kliknete na „odpovědět“ aniž byste si uvědomili, že jste měli dát „odpovědět všem“. Nebo jste klikli na „odpovědět všem“, když jste chtěli odpovědět jenom jedné osobě. Kolikrát se vám to stalo? A kolikrát jste toho litovali?

8. Velké množství Gchat konverzací najednou

08Imgur

Gchat je ideální nástrojem pro rychlé a krátké komunikace, které nepotřebují e-mail. Ale pokud se pustíte do mnoha chatů najednou, tak vám to bude zbytečně brát čas. A navíc vám tyto obrazovky zakryjí nepřečtené e-maily, takže budete mít ještě menší produktivitu.

9. Staré předměty e-mailů, nové konverzace

09EditingNLayout

Stejně jako konverzace v obyčejném životě, i ty internetové často mění téma. Ten e-mail, ve kterém jste s přáteli řešili zajímavou novinku se může zvrtnou v konverzaci o kočkách. Výsledek? Máte v e-mailech úplný chaos.

10. „Díky“ „Ne, vám díky!“

10EditingAndLayout

Jak správně ukončit e-mailovou konverzaci? Každý chce být slušný a tak jednoduše poděkuje. Ale druhá strana udělá to samé. Kdy to skončí? Kdo má poslední slovo?

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru