Dnes vyšlo 15 článků

10 aprílových tech vtípků, na které můžete někoho nachytat

Žijeme v 21. století, a tak je na čase trochu vylepšit také aprílové vtípky. Pojďme je zdigitalizovat.

1. Nastavte zobrazení vzhůru nohama

Na PC stačí zmáčknout kombinaci Ctrl + Alt + šipku dolů (stejnou kombinací se šipkou nahoru to pak vrátíte zase zpátky).

vzhuru_nohama

2. Vymyslete nějaké pěkné zkratky

Na iPhonu jde nastavit, že vám klávesnice automaticky napíše určité slovo, když zadáte nějakou zkratku. Tak co kdybyste zkusili takhle změnit nějaký často používaný výraz?

shortcut_iphone

3. Zneviditelněte je na Facebooku

Pokud máte přátele, kteří často píší nové statusky na Facebook, nastavte jejich soukromí na „Pouze já“. Jejich statusy pak nikdo neuvidí a oni budou v šoku, že jim je nikdo nelajkuje a nekomentuje.

only_me

4. Změňte všechny ikonky na kočky

Stačí, když v prohlížeči iPhonu najedete na adresu iPhoneception.com.

iphoneception

5.  Dejte jako tapetu screenshot

Je jedno, jestli to uděláte na mobilu nebo počítači. Efekt bude stejný. Stačí, když nastavíte jako tapetu screenshot obrazovky a následně odstraníte všechny ikony. Dotyčný člověk se bude divit, že na ně nejde klikat, nebo si bude myslet, že se mu zařízení zaseklo. Jediné, co by vás mohlo odhalit, je neměnný čas na screenshotu.

wallpaper_screenshot

6. Přejmenujte kontakty

Ještě vtipnější to bude, když se zaměříte na něco konkrétního. Co kdybyste všechny kontakty přejmenovali třeba na postavy z Harryho Pottera?

hermione

7. Přejmenujte soubory

To samé můžete udělat se složkami nebo soubory v počítači. Tentokrát se inspirujte třeba jmény Pokémonů.

pokemon_folders

8. Vyměňte klávesy

Tenhle vtípek je dobrý třeba na kolegy. Pokud neovládají psaní všemi deseti, budou z přeházených písmenek na klávesnici rozhodně vedle.

keyboard_prank

9. Zablokujte senzor myši

Zkuste ho třeba něčím přelepit a myš pak nebude fungovat. Počítejte ale s tím, že budete rychle odhaleni. Většinu lidí hned napadne myš otočit.

mouse_prank

10. Zahlťte celý internet Nicolasem Cagem

Ne, neptejte se proč. Prostě na to existuje takové rozšíření pro Google Chrome.

ncage

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru