Dnes vyšlo 15 článků

1 ze 4 dospělých lituje svých publikovaných příspěvků

1 ze 4 dospělých lituje svých publikovaných příspěvků

Je tak snadné tweetovat, publikovat příspěvek na Facebooku nebo fotku na Instagramu v té konkrétní chvíli. Ale někdy se později můžete nad svými emotivními příspěvky nebo jejich sporným obsahem zamyslet a litovat toho, že jste je vůbec kdy zveřejnili. I nový průzkum ukazuje, že jeden ze čtyř dospělých lidí se bojí, že dostane padáka nebo ho odmítne potenciální zaměstnavatel, když uvidí jeho nemorální, příliš emotivní nebo jinak škodlivé příspěvky na sociálních sítích.

Web FindLaw.com provedl demograficky vyvážený průzkum mezi tisícem dospělých Američanů a dotazoval se jich na otázky ohledně jejich chování na Twitteru, Facebooku, Instagramu, Pinterestu, Tumlbru a dalších populárních sociálních platformách. Mezi mladšími dospělými od 18 do 34 let uvedlo 29% z nich, že publikovali fotografii, komentář nebo jinou osobní informaci, které se obávají, že by mohla ohrozit jejich stávající či budoucí pracovní uplatnění.

Mohlo by vám nějak uškodit, když se na sociální síti zmíníte o své kocovině?

Mohlo by vám nějak uškodit, když se na sociální síti zmíníte o své kocovině nebo o tom, že si v pracovní době vyřídíte vánoční dárky?

Tahle obava je hnacím motorem pro skrytí nebo odstranění některých fotografií nebo příspěvků: Asi 74% dospělých ve věku od 18 do 34 let odstranilo nějaký příspěvek, aby zabránili negativní reakci od současného nebo budoucího zaměstnavatele. U starších osob ve věku 35 – 64 let je strach menší, pouze 36% z nich odstranilo z důvodu těchto obav nějaký svůj publikovaný obsah.

FindLaw má pro uživatele sociálních sítí několik základních rad:

  • Přemýšlejte, než něco napíšete.
  • Zkontrolujte nastavení ochrany osobních údajů a omezte ho.
  • Pokud si myslíte, že je něco v nepořádku, vyhledejte právní pomoc.

Průzkum zjistil, že překvapujících 82% mladých dospělých uživatelů věnovalo aspoň minimální pozornost nastavení svého soukromí. Pouze 6% z nich ponechalo výchozí nastavení.

„I když odstraníme příspěvek nebo fotografii, nemusí to stačit, protože informace mohou nadále přebývat v jiných částech Internetu,“ uvedla Stephanie Rahlfs z FindLaw.com. „Lepší je předpokládat, že cokoliv, co zveřejníte, může na Internetu zůstat navždy, a myslet na to, ještě než zmáčknete tlačítko ‚Publikovat‘.“

Průzkum FindLaw.com se může ve svých datech lišit o plus mínus 3%.

Litovali jste i vy někdy něčeho, co jste zveřejnili na sociálních sítích, nebo jste se báli své digitální stopy?

Zdroj: https://goo.gl/OHwhc6

Komentáře

Nahoru