Tisková zpráva: 1. ročník Czech VR Festu byl důležitým milníkem pro virtuální a rozšířenou realitu

1. ročník Czech VR Festu byl důležitým milníkem pro virtuální a rozšířenou realitu

Praha ve dnech 24./25. května hostila první český festival virtuální a rozšířené reality světového formátu. Mezi největší hvězdy konference se řadily Veronica McGregor z NASA, Ryan A Bell z Hydro Studios, Masaru Ohnogi z gumi, Amir Abrihami z Unity Technologies a Tomáš Mariančík ze Soliraxu.

Czech VR Fest byl vůbec prvním podobným počinem v oblasti virtuální a rozšířené reality u nás. Konferenci a festival navštívilo za oba dny na 4000 lidí, především z řad ředitelů a manažerů technologických, strojírenských a energetických společností a institucí, technologů a marketingových odborníků a zástupců univerzit. Mezi návštěvníky se ukázal například také miliardář Václav Dejčmar.

V rámci nabytého programu konference se uskutečnilo také finále mistrovství České republiky v unikátním souboji Czech VR League, kde účastníci bojují futuristickými zbraněmi ve virtuální realitě proti mimozemským dronům. Absolutním vítězem se stal Josef Ráž alias MCJoe z VR herny VR Future.

Mimo akčních soubojů mohli být účastníci také svědky finále dvou týmů programátorských VR profesionálů hackathonu Torch VR Battleton. Tříčlenná porota, ve které usedl například Antonín Míšek ze Škoda Auto, nakonec zvolila jako historicky prvním vítězem tým Cute Potato.

Přínosy v oblasti strojírenského průmyslu, vzdělávání, armády, kultury, zdravotnictví a mnoha dalších oborů jsou nesporné. Na konferenci se představila světu řada projektů vznikajících v prostředí českých vývojářů a grafiků. Právě pro ně vzniká Asociace virtuální a rozšířené reality, která je propojí s investičními fondy, granty, univerzitami i soukromým sektorem, tedy se všemi, kteří hledají cesty k zásadním inovacím vývojových, výrobních a obchodních procesů. Otevírá se tím tak cesta k uživatelskému i investičnímu zhodnocení dosavadního vývojového úsilí celého českého prostředí virtuální a rozšířené reality.

CZECH VR AGENCY s.r.o., která stojí za pořádáním Czech VR Festu, se už dnes chystá na příští rok, kdy v dubnu uvede neméně silný druhý ročník VR/AR festivalu. Zájemci o vystavování a o přednášení se mohou již nyní hlásit na formuláři na webu https://www.czechvrfest.com. Z nich následně bude vybírat odborná komise.

Kontakt:

Martin Kotek (CEO), 603 818 450, martin.kotek@czechvrfest.com

Jakub Stejskal (PR), 731 021 526, jakub.stejskal@czechvrfest.com

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru